PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd nie pogrążył reformy

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    19 września 2011 - 07:11
Samorząd nie pogrążył reformy

Minister edukacji wytyka, że gminy nie dostosowały szkół do reformy edukacji. Jednak ponad 96 proc. placówek to zrobiło.
Minister edukacji Katarzyna Hall najpierw napisała, że rozpoczęta reforma może nie zakończyć się we wrześniu i nie wszystkie sześciolatki pójdą obowiązkowo do pierwszych klas, a potem na blogu ubolewała, że to gminy nie poradziły sobie z dostosowaniem szkół pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Hall rozważa zmiany dla sześciolatków

Tymczasem jak sprawdziła gazeta, twierdzenie że samorządy nie stanęły na wysokości zadania, jest nieprawdziwe, bo okazuje się że zaledwie ok. 4 proc. gmin nie skorzystało z dotacji na dostosowanie szkół do potrzeb sześciolatków. Pieniądze nie trafiły do zaledwie 216 podstawówek w kraju. Na Dolnym Śląsku z pieniędzy nie skorzystało sześć gmin, w woj. lubelskim dziewięć, w mazowieckim 11.

CZytaj też: Szkoły gotowe na przyjęcie sześciolatków dopiero za pięć lat

Samorządowcy nie są zachwyceni tym, że minister dopuszcza możliwość wydłużenia reformy. Ich zdaniem minister próbuje ratować budżet, bo na dzieci w przedszkolach samorząd nie dostaje subwencji budżetu. A gdyby miały pójść do szkoły, rząd musiałby przeznaczyć na to dodatkowe pieniądze – podaje Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.