Samorząd sprzyja dinozaurom

W Krasnobrodzie powstanie, pierwszy na Lubelszczyźnie, Park Jurajski. Radni zgodzili się wydzierżawić ponad 2 hektary ziemi, na której inwestor z Lublina chce postawić makiety kilkudziesięciu dinozaurów.

- Po wyrażeniu zgody przez radę przedsiębiorca może teraz zacząć starać się o niezbędne zezwolenia i rozpocząć inwestycję - poinformował burmistrz Krasnobrodu Janusz Oś.

Park Jurajski ma stanąć w dolinie Św.Rocha. Największy z gadów ma mieć około 30 metrów wysokości. Miasto nie będzie ponosić kosztów, związanych z inwestycją, ale burmistrz Krasnobrodu deklaruje, że w miarę możliwości będzie jej sprzyjać.

Samorząd wydzierżawił teren na 7 lat.

Uczestniczący w sesji inwestor zapowiedział, że wszystkie sprawy proceduralne chce zamknąć do końca maja. Na początku czerwca miałby się rozpocząć montaż dinozaurów, a już w lipcu mogliby je zobaczyć pierwsi zwiedzający.

Jeśli pomysł uda się zrealizować będzie to jedyny taki park na Lubelszczyźnie. Najbliższa tego typu atrakcja znajduje się w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Szacuje się, że tamtejszy Park Jurajski odwiedza rocznie około 500 tysięcy osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

To wielka atrakcja zacni Lublinianie, Jeżeli Park taki w Krasnobrodzie stanie. Na Śląsku w Stodołach już takowy działa. Oj będzie przynajmniej, dziatwa frajdę miała.

Honesto, 2010-04-06 19:41:18 odpowiedz

i to mi się podoba, dość monopolu

x, 2010-04-06 16:01:09 odpowiedz

A naród lubelski się nie wystraszy kolejnego wcielenia Lucyfera?

ksiądz proboszcz znad Buga, 2010-04-06 13:58:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE