PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządowcy nieco odpuścili z likwidacją szkół

 • PAP/Gazeta Wyborcza    11 lutego 2014 - 07:10
Samorządowcy nieco odpuścili z likwidacją szkół

- Ponad 200 placówek oświatowych, głównie szkoły wiejskie oraz licea i technika dla dorosłych, będzie zamkniętych w tym roku.
Ze wstępnych danych kuratoriów wynika, że najwięcej likwidacji zaplanowano w województwie śląskim - blisko 60. W innych regionach władze chcą zamknąć po kilkanaście przedszkoli i szkół. Najmniej - po kilka - ubędzie w województwach świętokrzyskim, lubuskim i opolskim  - donosi "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też:  Kurator nie zahamuje likwidacji szkół

"Każdej likwidacji szkół towarzyszą olbrzymie emocje - dzieci, rodziców i nauczycieli, a to wyborcy. Myślę, że dlatego w tym roku samorządowcy nieco odpuścili" - podejrzewa Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (5)

 • dumne oczko, 2014-02-27 22:36:48

  Do max: Nie, te szkoły nie będą lepsze dla uczniów, bo tam nauczyciel nie zarobi. Ci dobrzy i najlepsi zrezygnują z pracy w szkole. Zostana tylko ci przedemerytalni. Za 1500 zł mozesz sam uczyć, bo niestety pensje raczej będą goovniane. Jeszcze zapłaczecie za zwykłą, obecną szkołą, no chyba że jeste...ś nadziany i stać Cię na płatne szkoły, co wcale nie oznacza, że lepsze. Te szkoly będą tylko tańsze, nic wiecej. Myslec, mysleć i jeszcze raz mysleć!  rozwiń
 • gość, 2014-02-18 18:27:09

  Do max - otarles się chocby o szkołe niepubliczną, że stawiasz tezę iz będa lepsze? Likwidacja szkół, to więcej chetnych do pracy, a to umozliwia zarządcom niepublicznych jednostek przebierać w ofertach i stawiac warunki placowe nie do "odrzucenia"! Do czasu gdy za uczniem nie będzie podąż...ać pieniądz, ktory bedzie promował wyniki w nauczaniu, do tej pory szkoły niepubliczne bedą róznily sie tylko nazwą - "niepubliczne"!  rozwiń
 • podpisałem, 2014-02-13 21:25:55

  Do max: ogarnij się, jak uczą nauczyciele to pokazały badania PISA. Jak leczy "sprywatyzowana" służba zdrowia? - nie życzę, abyś musiał(a) się przekonać na własnej skórze.