PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowcy policzą żłobki

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    6 września 2011 - 07:55
Samorządowcy policzą żłobki

Dwa razy w roku samorządy muszą wysłać do wojewody dane o liczbie dzieci objętych opieką.
Każda gmina do 15 lipca i 15 stycznia będzie przekazywać wojewodzie półroczne sprawozdania z opieki nad dziećmi do lat trzech – pisze „Rzeczpospolita”.

Zbierze informacje o liczbie żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych. Odnotuje, kto utworzył placówkę – gmina, osoba fizyczna czy osoba prawna. Policzy, ile jest miejsc, ile dzieci i w jakich godzinach korzysta z opieki.

Takie nowe obowiązki dla samorządu przewiduje wchodzące dziś w życie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie sprawozdań z realizacji zadań przewidzianych w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech.

Gmina odnotuje także wiek podopiecznych. Poda informacje, ilu w placówkach pracuje opiekunów, a ile pielęgniarek i położnych. Podsumuje też koszty pobytu dziecka w placówce. Sprawdzi, ile płacą rodzice, a ile samorząd, ile kosztuje pobyt, a ile wyżywienie. Przekaże wojewodzie dane o czasie pracy żłobków i liczbie osób w nich zatrudnionych. Poinformuje, ile dzieci czeka na miejsce – podaje „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Czika, 2011-09-06 11:01:30

    nie ten, ten drugi pomysł jest dobry - by nie tylko liczyć ale też coś zrobić by powstały nowe żłobki.
  • CEMENT, 2011-09-06 10:57:31

    CZY TO MA ZNACZYĆ,ŻE PIES PLUTO BĘDZIE ODWIEDZAŁ MALUCHY?