Samorządowcy policzą żłobki

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 06-09-2011
  • drukuj
Dwa razy w roku samorządy muszą wysłać do wojewody dane o liczbie dzieci objętych opieką.
Samorządowcy policzą żłobki
Każda gmina do 15 lipca i 15 stycznia będzie przekazywać wojewodzie półroczne sprawozdania z opieki nad dziećmi do lat trzech – pisze „Rzeczpospolita”.

Zbierze informacje o liczbie żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych. Odnotuje, kto utworzył placówkę – gmina, osoba fizyczna czy osoba prawna. Policzy, ile jest miejsc, ile dzieci i w jakich godzinach korzysta z opieki.

Takie nowe obowiązki dla samorządu przewiduje wchodzące dziś w życie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie sprawozdań z realizacji zadań przewidzianych w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech.

Gmina odnotuje także wiek podopiecznych. Poda informacje, ilu w placówkach pracuje opiekunów, a ile pielęgniarek i położnych. Podsumuje też koszty pobytu dziecka w placówce. Sprawdzi, ile płacą rodzice, a ile samorząd, ile kosztuje pobyt, a ile wyżywienie. Przekaże wojewodzie dane o czasie pracy żłobków i liczbie osób w nich zatrudnionych. Poinformuje, ile dzieci czeka na miejsce – podaje „Rzeczpospolita”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

nie ten, ten drugi pomysł jest dobry - by nie tylko liczyć ale też coś zrobić by powstały nowe żłobki.

Czika, 2011-09-06 11:01:30 odpowiedz

CZY TO MA ZNACZYĆ,ŻE PIES PLUTO BĘDZIE ODWIEDZAŁ MALUCHY?

CEMENT, 2011-09-06 10:57:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE