PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowe birety poleciały w górę

  • GK    30 czerwca 2012 - 09:58
Samorządowe birety poleciały w górę

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego uroczyście wręczono dyplomy i certyfikaty dla absolwentów „Akademii Dobrego Rządzenia” – studiów Master of Public Administration oraz szkolenia Mini MPA.
Współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przedsięwzięcie było dedykowane urzędnikom dwóch jednostek samorządu terytorialnego – gminy miasta Zgierz oraz powiatu łódzkiego wschodniego.

– Życie samorządowe, zwłaszcza na poziomie powiatów, nie jest w Polsce łatwe – mówił Marek Jarzębski, wicestarosta powiatu łódzkiego wschodniego i uczestnik programu. – Borykamy się z różnymi problemami, ale szukamy nowych sposobów ich rozwiązywania.

O nowych wyzwaniach w obszarze zarządzania publicznego, związanych m.in. z potrzebą racjonalizacji działań administracji, możliwością stosowania rachunku ekonomicznego w sektorze usług publicznych, oraz odpowiedzialnością menedżerów za osiągane rezultaty, mówiła także dr Beata Banachowicz z Katedry Zarządzania Miastem i Regionem podkreślając, że w warunkach, w których regiony muszą konkurować nie tylko w skali kraju, dotychczasowe procesy administracyjne są niewystarczające.

„Akademia Dobrego Rządzenia”, której celem było podniesienie jakości usług publicznych, bezpośrednio odpowiadała na te potrzeby. Wyjątkowe w skali kraju programy zostały opracowane specjalnie pod kątem potrzeb pracowników jednostek samorządowych – tak, aby wyposażyć ich nie tylko w najnowszą wiedzę z zakresu zarządzania w administracji publicznej, ale również w narzędzia do jej skutecznego wykorzystania.

Uczestniczyli w nich wykładowcy włoskich uczelni – mediolańskiego Uniwersytetu Bocconi i Uniwersytetu w Udine. Obie jednostki mają doświadczenie w realizacji programów dla samorządów lokalnych i centralnych, dzięki czemu uczestnicy projektu mieli możliwość udziału w transferze wiedzy i praktyk w skali europejskiej, a pozyskane kompetencje zyskały międzynarodowy kontekst.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.