PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowe stypendia dla 400 uzdolnionych uczniów

  • PAP    14 grudnia 2011 - 11:38
Samorządowe stypendia dla 400 uzdolnionych uczniów

400 uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego otrzyma w tym roku szkolnym stypendia samorządu województwa.
Przez rok uczniowie z niezamożnych rodzin będą otrzymywać 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne. Jak poinformowała w środę rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego, Joanna Blewąska, zarząd województwa zatwierdził właśnie listę stypendystów.

Przypomniała, że stypendia przyznawane są w ramach kolejnej edycji „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej”.

Projekt ten realizowany jest od września 2009 r. W dwóch dotychczasowych edycjach programu co roku wyłaniano 300 uczniów, którzy otrzymywali stypendium. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień (zabierz głos/oceń marszałka województwa) przyznał, że ze względu na duże zainteresowanie projektem, w roku szkolnym 2011/2012 została zwiększona liczba uczniów wspieranych finansowo o kolejnych 100.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych oraz pochodzą z niezamożnych rodzin. Stypendium w wysokości 450 zł miesięcznie przyznawane jest od września do sierpnia. W grudniu uczniowie otrzymują wyrównanie.

Pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na zakup podręczników, książek, sprzętu komputerowego i innych pomocy naukowych. Także na udział w kursach językowych, obozach naukowych i wycieczkach edukacyjnych.

Jak powiedziała Blewąska uczniowie mogą starać się o stypendium co roku. „Jest kilka osób, które już po raz kolejny je otrzymali” – dodała.

Dotychczas ze wsparcia skorzystało 600 uczniów, którzy łącznie otrzymali już ponad 4,3 mln zł. Projekt realizowany jest przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ma trwać do września 2014 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.