PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy będą mogły dodatkowo dofinansować uczelnie wyższe?

 • PAP/JS    27 marca 2017 - 21:41
Samorządy będą mogły dodatkowo dofinansować uczelnie wyższe?
Jarosław Gowin (fot. nauka.gov.pl)

"Chcę otworzyć ustawową możliwość dodatkowego finansowania uczelni przez samorządy" - powiedział w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Jak dodał, te dodatkowe środki będą pozwalały profilować daną uczelnię jeszcze bardziej pod potrzeby regionalnego rynku pracy.

"Chodziłoby tu przede wszystkim o PWSZ - zwłaszcza one, ulokowane w większości w byłych miastach wojewódzkich są szczególnie ważne dla lokalnych samorządów" - zapowiedział wicepremier.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • mieszczanin, 2017-03-28 22:43:22

  PWSZ-ty (być może nie wszystkie) to relikty, niestety nie zorientowane na gospodarkę, wystarczą im wykłady i odpowiedni nabór a już godziny dla kadry zapewnione...potem byle do następnej rekrutacji...i tak dalej. Finansowanie przez samorządy powinno być również powiązane z ilością głosów przy wyborz...e władz uczelni, bo jeżeli taki PWSZ zajmuje się tylko sobą to przecież nikt grosza nie przeznaczy na ich działania, ale przy obecnym finansowaniu PWSZ-ty mają się dobrze i nie potrzebują samorządów...zgadzam się z przedmówcami...Panie Ministrze Gowin proszę o głęboką ale przemyślną reformę tego towarzystwa...do tego kadencyjność i lustracja.  rozwiń
 • Specjalista z samorządu, 2017-03-28 11:42:13

  Może i dobry pomysl. Jednak uczelnie maja bardzo duże zasoby finansowe, tylko rzadko nimi prawidłowo zarzadzaja. Kredyty zaciagaja niekonkurencyjnie, lokat nie zakladaja – same kolesiostwo.
 • Analityk, 2017-03-28 09:09:41

  Zanim samorządy mogłyby finansować wyższe uczelnie, to należy obowiązkowo je zreformować,m.in. zlikwidować znaczną ich ilość, na przykład poprzez ich łączenie.