PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy chcą zlikwidować dodatek uzupełniający

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    9 marca 2012 - 06:40
Samorządy chcą zlikwidować dodatek uzupełniający

Samorządy, które nie zapewniają nauczycielom w trakcie roku średnich pensji, muszą im w styczniu wypłacić dodatek uzupełniający.
Karta nauczyciela nakazuje samorządom analizę wynagrodzeń nauczycieli w odniesieniu do średnich na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Jeżeli jakaś grupa nie osiągnęła średniej, to należący do niej nauczyciele otrzymują jednorazowy dodatek uzupełniający – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Samorządy muszą wyrównać pensje nauczycielom

Zdaniem Andrzeja Porawskiego ze Związku Miast Polskich taka rekompensata to bolszewizm, ponieważ należy się każdemu, niezależnie od jakości pracy.

Dodatek muszą wypłacić także te jednostki, które tylko w jednej grupie awansu nie zagwarantowały średniej, a w innych zapłaciły więcej. W efekcie dodatek demotywuje.

Przedstawiciele samorządów zgodnie krytykują mechanizm wyrównujący. Propozycję jego likwidacji przedstawią Krystynie Szumilas, minister edukacji narodowej, na najbliższym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu – podaje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • nauczyciel, 2012-03-09 12:56:00

  obrócz dodatku uzupełniajacego powinni znieść dodatek mieszkaniowy i wiejski oraz naliczenie funduszu socjalnego nie ok.2.800 na 1 etat tylko jak dla pracownika w pozostałych działach gospodarki narodowej ok.1.146zł nie rozumiem Ustawodawcy wieś się zmienia z roku na rok to nie wieś "...;zabita dechami " aby płacić dodatek wiejski czy mieszkaniowy kto komu w dobie kryzysu dopłaca nie jedna wieś to dzielnica podmiejska komfort pracy , doposażone placówki , mała liczba dzieci w oddziałach i dziwię się Związkom Zawodowym Nauczycielstwa Polskiego że walczą w obronie Karty Nauczyciela gdy Karta Górnika została zniesiona a jak praca pod ziemią wyglądała.  rozwiń
 • Algi, 2012-03-09 11:32:59

  nie należy niczego likwidować! i tak sa pokrzywdzeni
 • Jubilat, 2012-03-09 11:17:02

  Czy tu chodzi o DODATEK UZUPEŁNIAJĄCY? A może o coś innego?