PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy kupią tablice interaktywne dla szkół

  • PAP    3 stycznia 2014 - 13:08
Samorządy kupią tablice interaktywne dla szkół

Ponad 2,1 tys. tablic interaktywnych trafi do kujawsko-pomorskich szkół podstawowych w nowym roku szkolnym. Samorząd województwa chce wydać na ten cel 32,5 mln zł, w większości z funduszy unijnych.
Decyzję o zakupie podjęto po zakończonym sukcesem pierwszym tego rodzaju projekcie doposażenia kujawsko-pomorskich szkół, który był największym takim przedsięwzięciem w kraju. W ramach pierwszej, zakończonej dwa lata temu edycji, do klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych w regionie trafiło w sumie 2346 zestawów tablic multimedialnych.

"Nasze tablice interaktywne to świetne narzędzia dydaktyczne, które pozwalają uatrakcyjnić zajęcia nauczycielom i dają wiele frajdy dzieciom. Kolejną edycję naszego projektu kierujemy głównie do starszych uczniów szkół podstawowych, a ze wsparcia po raz pierwszy skorzystają też szkoły niepubliczne" - podkreślił w piątek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

W ramach przedsięwzięcia realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne do 541 placówek trafi w sumie 2139 takich urządzeń. Szacunkowa wartość projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej to 32,5 miliona złotych.

"Wsparcie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 24,4 miliona złotych. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy wszystkie samorządy lokalne z regionu" - dodał marszałek.

Chęć udziału w projekcie zgłosiło już 130 samorządów lokalnych, a także 23 podmioty prowadzące niepubliczne szkoły podstawowe. Sprzęt trafi do 510 publicznych szkół podstawowych (klasy 4-6), które przedstawiły zapotrzebowanie na 2022 tablice, oraz 31 niepublicznych szkół podstawowych z uprawnieniami szkół publicznych (klasy 1-6), które potrzebują 117 tablic.

W skład każdego zestawu wejdzie tablica, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W ramach projektu powstanie także system dystrybucji treści interaktywnych czyli internetowy portal dla szkół uczestniczących w projekcie. Jak podkreślają urzędnicy marszałka, w ich przygotowanie włączą się wszystkie szkoły, do których trafią tablice, tworząc społeczność udostępniającą i wymieniającą między sobą wytworzone materiały.

Obecnie trwa przygotowanie przetargu na dostawcę urządzeń. Tablice trafią do szkół w przyszłym roku szkolnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.