PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy nie chcą uczniów drugorocznych

  • PAP/Gazeta Polska Codziennie    6 września 2014 - 10:15
Samorządy nie chcą uczniów drugorocznych

Władze samorządowe naciskają na dyrektorów szkół, aby ograniczyli liczbę uczniów, którzy na koniec roku nie otrzymają promocji do następnej klasy.
- Na zebraniu rady pedagogicznej poprzedzającej rozpoczęcie nowego roku szkolnego dowiedzieliśmy się, że władze samorządowe oczekują od nas, aby ograniczyć liczbę uczniów drugorocznych, powiedziała w "Gazecie Polskiej Codziennie" jedna z warszawskich nauczycielek, pragnąca zachować anonimowość.

- Gdyby okazało się, że informacje o tym, iż dyrektorzy naciskają na nauczycieli, aby promowali uczniów niezależnie od zdobytego przez nich poziomu wiedzy i umiejętności, są prawdziwe, świadczyłoby to o bardzo słabej jakości nadzoru pedagogicznego, ocenił członek sejmowej komisji edukacji poseł Lech Sprawka (PiS).

Czytaj też: Domowe nauczanie coraz bardziej popularne

Dodał, że szkoły zostały pozbawione nadzoru pedagogicznego ze strony kuratoriów. Władze samorządowe, które są organami prowadzącymi szkoły, kontrolują same siebie.

Podobnie sytuację ocenia szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa. Podkreśla, że dla dobrego funkcjonowania systemu oświatowego samorząd powinien odpowiadać za sprawy organizacyjno-finansowe, a kuratoria oświaty za stronę merytoryczną.

 Czytaj też: Szkoła nie uczy tego, co trzeba?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-09-08 21:31:25

    Ktoś kiedyś powiedział, Że Edison to kiep, I że na wieki Ma zakuty łeb. Czas więc najwyższy, By szkoła umiała, Wychować geniusza Z każdego cymbała.