Samorządy nie radzą sobie z przedszkolami

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 08-03-2012
  • drukuj
Budżety miast nie wytrzymują spadku wpływów z opłat za przedszkola. A ich dyrektorzy mają po dziurki w nosie dokładnego wyliczania, jak długo dzieci pozostają pod ich opieką.
Samorządy nie radzą sobie z przedszkolami
Wpływy z opłat przedszkolnych maleją, bo rodzice pilnują, by dzieci nie spędziły w przedszkolu ani minuty ponad bezpłatne godziny – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Przedszkola jeszcze droższe

W Krakowie dyrektorzy publicznych przedszkoli domagają się, by rodzice z góry deklarowali, na ile godzin oddają im dzieci, i za ten czas płacili. W Łodzi rodzice też mają płacić z góry. Ponadto ratusz chce też skrócić godziny pracy placówek – z 18.00 do 16.00.

Pomysłowość samorządowców z Chełma ograniczył Wojewódzki Sąd Administracyjny. Po skardze wojewody zakwestionował m.in. opłaty za spóźnienia odbioru dzieci.

Czytaj też: Przedszkola jak gawrony

W Zamościu szykuje się podwyżka. Opłaty podniosły: Wrocław, Poznań i Warszawa.

Racibórz nie ma czym załatać szacowanej na 700 tys. zł dziury w dochodach z powodu spadku wpływów z opłat. W Kaliszu miasto chce sprywatyzować 13 przedszkoli. Rocznie ma to dać około 2 mln zł oszczędności informuje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE