Samorządy omijają Kartę nauczyciela

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie
  • 20-06-2012
  • drukuj
Władze lokalne przekazują prowadzenie szkół spółkom komunalnym, oddają je stowarzyszeniom mniejszości narodowych, osobom fizycznym, ograniczają prawa nauczycieli.
Samorządy omijają Kartę nauczyciela

By oszczędzić na edukacji, omijają Kartę nauczyciela – alarmuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Czytaj też: Oświata jest kompletnie rozchwiana

– Samorządowcy opanowali tę sztukę do perfekcji. Idzie im tym łatwiej, że – jak uważa szef nauczycielskiej Solidarności Ryszard Proksa – mają ciche przyzwolenie rządu, który nie chce się narazić nauczycielom i nie podnosi sprawy „Karty nauczyciela”. Woli, by to robili samorządowcy, wyjaśnia Proksa.

Czytaj też: Manewry z Kartą nauczyciela

Aby ominąć „Kartę nauczyciela”, samorządy tworzą spółki komunalne lub naprędce zmieniają statuty już istniejących, by mogły prowadzić szkoły.

Dzięki temu nie trzeba uwzględniać stopni awansu zawodowego pedagogów i można m. in. ograniczyć ich zarobki – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Te samorządy nie omijają, ale naruszają prawo!!! Cyt.: W opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej powoływanie przez gminy spółek z o.o. celem przekazania im prowadzenia przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów należy ocenić jako działanie naruszające przepisy art. 5 ust. 5 oraz art. 104 ust.1 i ar...t. 105 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty. I wszystko w temacie! rozwiń

podpisałem, 2012-06-20 22:16:45 odpowiedz

jest to wkurzające delikanie rzecz ujmując...

Karmel, 2012-06-20 10:47:52 odpowiedz

Niestety,to omijanie i brak chęci są trudne do wytrzymania.Ale cóż,wszystko trzeba zrozumieć?Mi jest z tym bardzo ciężko!

TEODOR, 2012-06-20 09:38:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE