Samorządy zjednoczyły nauczycielskie związki

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 27-06-2012
  • drukuj
Oświatowi związkowcy jednoczą siły w obronie przywilejów nauczycieli. ZNP i Solidarność razem będą bronić Karty nauczyciela.
Samorządy zjednoczyły nauczycielskie związki
Wszystko z powodu zagrożenia ze strony samorządów, które w Sejmie negocjują zmiany w Karcie nauczyciela – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Motywowanie nauczyciela, gdy nie ma go w pracy

Chcą nauczycielom obciąć wakacje, zwiększyć liczbę godzin lekcyjnych, uwolnić pensje (teraz to rząd ustala wysokość nauczycielskich wynagrodzeń), cofnąć urlopy na poratowanie zdrowia (trzy lata w ciągu całej kariery i niektóre dodatki, np. za pracę na wsi czy mieszkaniowy.

Czytaj też: Karta nauczyciela się sypie

Na zmiany te nie godzą się Związek Nauczycielstwa Polskiego i i Solidarność, dlatego działacze usiedli przy jednym stole.

Dzisiaj w Sejmie ze związkowcami spotkają się posłowie z Komisji Samorządu Terytorialnego. Związki się odgrażają, że nie dadzą oszczędzać na nauczycielach – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Samorządy zmienią Kartę nauczyciela Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

one już dawno były zjednoczone

lala, 2012-06-27 11:47:01 odpowiedz

ZNP wie że można obronić nauczycieli mimo likwidacji czy łączeniu szkół, tak się stało w Sosnowcu, żadnemu nauczycielowi nie spadł przysłowiowy włos z głowy. Samorząd Sosnowca "dogała" się ze związkowcami . Nauczyciele zdradzili swoich uczniów , uratowali swoje etaty ale dzieci upchano do ...szkół "molochów". rozwiń

mama, 2012-06-27 08:04:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE