PARTNER PORTALU
  • BGK

Schronisko młodzieżowe zlikwidowane

  • suwalki24.pl    17 lutego 2012 - 19:50
Schronisko młodzieżowe zlikwidowane

Rada Powiatu, przy jednym głosie wstrzymującym zadecydowała o likwidacji ostatniego szkolnego schroniska młodzieżowego położonego na terenie powiatu suwalskiego w miejscowości Becejły, gm. Szypliszki.
Decyzja Rady Powiatu podyktowana była w głównej mierze bardzo małym zainteresowaniem turystów chętnych do skorzystania z tej formy noclegów, przy obecnie wysokich standardach jakie oferują istniejące w Becejłach i okolicy kwatery agroturystyczne. Poza tym, od dnia 26 sierpnia 2011 r.

Szkoła Podstawowa w Becejłach, przy której funkcjonowało schronisko została przekazana przez wójta gminy Szypliszki w użytkowanie Społeczno - Oświatowemu Stowarzyszeniu Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator" w Łomży.

Pojawił się trzeci równie ważny dla samorządu powód likwidacji - problem finansowy. Schronisko wymagało min. zakupu brakującego lub zużytego wyposażenia.

Powiat na utrzymanie obiektu otrzymywał rocznie dotację w ramach subwencji oświatowej oscylującą na granicy 4.000 zł, która nie dawała nawet w połowie możliwości pokrycia kosztów utrzymania tego schroniska.

W sytuacji jednak, gdyby schronisko nadal funkcjonowało Powiat zmuszony byłby do pokrywania wszelkich kosztów finansowych związanych z użytkowaniem pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Becejłach, co jest wynikiem przekazania Szkoły w użytkowanie „Edukatorowi" z Łomży (zabierz głos/oceń prezydenta).

Podlaski Kurator Oświaty w sprawie likwidacji niniejszej placówki wydał pozytywną opinię. Decyzja jest ostateczna. Z dniem 30 czerwca 2012 r. sezonowe Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Becejłach ulega likwidacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.