PARTNER PORTALU
  • BGK

Sędziowie chcą wycofania podręcznika

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    4 grudnia 2012 - 07:11
Sędziowie chcą wycofania podręcznika

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” domaga się od MEN wycofania z użytku podręcznika „Wiedza o społeczeństwie”, autorstwa Elżbiety Dobrzyckiej i Krzysztofa Makary.
13-letni gimnazjalista może przeczytać tam, że: „Polskie sądy źle funkcjonują, w środowisku obowiązuje klanowa solidarność, nie eliminuje się sędziów złych lub skorumpowanych" - podaje „Gazeta Wyborcza".

- Młodym ludziom wpajamy, że sądy są niewiarygodne, a sędziowie przekupni. To podważy w nich wiarę w sprawiedliwość i praworządność. Ten podręcznik nas obraża, mówi sędzia Maciej Strączyński, prezes „Iustitii".

Współautorka podręcznika Elżbieta Dobrzycka jest zaskoczona zarzutami. - To tekst źródłowy, ma służyć jako podstawa do debaty w klasie.

Minister może wycofać podręcznik ze szkół na wniosek jego wydawcy albo „w przypadku gdy co najmniej dwóch rzeczoznawców stwierdzi, że utracił aktualność lub przydatność dydaktyczną", ale w MEN takiego przypadku nie pamiętają.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2012-12-04 23:28:56

    Od najstarszych czasów Przecież byli znani, Sędziowie stronniczy I skorumpowani. Czemuż by nie pisać, Że w dzisiejszych czasach, Też jest w sądownictwie Taka sama rasa ?
  • asesor, 2012-12-04 10:33:59

    Piszce o wszystkich, aby nie onas źle nie piszce. Nowe święte na ulicach ? Uczciwy obroni się sam, nie trzeba nakazów i zakazów.