PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejm zajmie się reformą edukacji

  • PAP/JS    28 listopada 2016 - 18:53
Sejm zajmie się reformą edukacji
Zmiany miałyby rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018 (Sejm, fot.wikipedia.org/Kpalion)

Sejm, który we wtorek (29 listopada) w południe rozpoczyna czterodniowe posiedzenie zajmie się projektami ustaw wprowadzającymi reformę edukacji, która przewiduje likwidację gimnazjów.
Chodzi projekty Prawa Oświatowego i Przepisów wprowadzających Prawo Oświatowe. Zgodnie z nimi w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają być zlikwidowane.

Zmiany miałyby rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018. Wówczas uczniowie kończący w roku szkolnym 2016/2017 klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów - nie będzie prowadzona rekrutacja do nich. W roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik dzieci klas III ukończy gimnazjum; z dniem 1 września 2019 r. w ustroju szkolnym przestaną istnieć gimnazja.

Czytaj też: Gimnazja zlikwidowały zawodówki? Samorządowiec i menedżer dają Annie Zalewskiej nowy argument

Złożenie wniosku o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu zapowiedziała Nowoczesna podczas ogólnopolskiej manifestacji pod hasłem "Nie dla chaosu w szkołach". PSL zapowiada, że złoży wniosek o wysłuchanie publiczne na temat zmian w oświacie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.