PARTNER PORTALU
  • BGK

Senacki projekt edukacyjny „Prezydencja dziś”

  • PAP    5 kwietnia 2011 - 12:29
Senacki projekt edukacyjny „Prezydencja dziś”

„Prezydencja dziś” – to nazwa senackiego projektu edukacyjnego, którego celem jest pogłębienie wiedzy młodzieży na temat funkcjonowania naszego kraju w Unii Europejskiej.
Inauguracja projektu odbędzie się w czwartek na Zamku w Łańcucie.

Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej z województwa podkarpackiego. Jak poinformował we wtorek dział prasowy Kancelarii Senatu, wśród celów projektu jest także m.in. przekazanie informacji na temat roli i zadań państwa przewodzącego w UE po zmianach wprowadzonych przez Traktat z Lizbony, zaprezentowanie priorytetów polskiej prezydencji i korzyści, jakie będą płynąć z przewodnictwa Polski w Radzie UE.

Podczas zajęć poruszone będą też tematy związane z parlamentarnym wymiarem prezydencji oraz wpływem obywateli na tworzenie prawa w Polsce.

Zajęcia będą odbywały się w formie wykładów, prezentacji multimedialnych oraz warsztatów, zorganizowanych w dwóch cyklach: 7 i 8 kwietnia oraz 30 i 31 maja br.

Udział w nich ma wziąć łącznie 400 uczniów. Zaplanowane zostały także spotkania młodzieży z senatorami z woj. podkarpackiego. Wykłady będą prowadzone przez pracowników działu edukacji obywatelskiej Kancelarii Senatu oraz wykładowcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt zakończy konkurs wiedzy o parlamentaryzmie i prezydencji. Nagrodą dla uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie przyjazd do Warszawy 17 czerwca br.; młodzież spotka się z senatorami z Komisji Spraw Unii Europejskiej, a także zwiedzi parlament.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.