Siemianowice: Drukarki 3D trafią do uczniów

• W Siemianowicach Śląskich z początkiem nowego roku szkolnego, ruszy z inicjatywy prezydenta miasta Rafała Piecha, specjalny program edukacyjny, skierowany do uczniów wszystkich szkół.
• Projekt zakłada zakup dla każdej siemianowickiej placówki dwóch drukarek 3D wraz oprogramowaniem oraz materiałami eksploatacyjnymi do druku trójwymiarowego.
Siemianowice: Drukarki 3D trafią do uczniów
W urzędzie odbyło się już pierwsze spotkanie przybliżające możliwości aktualnie dostępnych na rynku urządzeń (fot.siemianowice.pl)

W urzędzie odbyło się już pierwsze spotkanie przybliżające możliwości aktualnie dostępnych na rynku urządzeń. W styczniu rozpocznie się procedura zamówienia i zakupu urządzeń, które trafią do szkolnych pracowni.

Poza zakupem sprzętu, szkoły będą mogły liczyć również na wsparcie ekspertów w zakresie prowadzenia zajęć i warsztatów.

- Wierzę, że wśród naszych uczniów i uczennic drzemią przyszłe gwiazdy projektowania, innowacji czy wzornictwa przemysłowego, dlatego chcę tym projektem pomóc im odkryć jak najwcześniej swoje powołanie zawodowe i rozwijać je w rodzinnym mieście – mówi prezydent Siemianowic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Znawca: Na 100 procent

Uczeń Technikum, 2016-11-12 14:15:41 odpowiedz

Jeśli drukarki 3D trafią do gimnazjów, to zapewne każdy klasowy Seba w pierwszej kolejności wydrukuje na nich wielkiego siusiaka.

Znawca, 2016-11-10 13:50:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE