PARTNER PORTALU
  • BGK

Śladami Chopina

  • KB    31 maja 2010 - 12:34

Województwo kujawsko-pomorskie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie krajoznawczym „Tropiąc Fryderyka Chopina”. Wystarczy wybrać się na wycieczkę kujawsko-pomorskim szlakiem kompozytora, a potem przygotować relację z wyprawy.
Szafarnia, Golub-Dobrzyń, Obrowo, Nieszawa i Służewo – to tylko niektóre miejscowości w regionie związane z osobą „poety fortepianu”. W Roku Chopinowskim samorząd województwa zaprasza na wędrówkę szlakiem mistrza.

Aby zachęcić dzieci i młodzież do poszerzania wiedzy krajoznawczej o regionie oraz o wielkim kompozytorze, urząd marszałkowski zorganizował konkurs „Tropiąc Fryderyka Chopina”. Jego tematem jest relacja, wspomnienie lub opis z wycieczki szlakiem kompozytora. Praca oprócz opisów miejsc może zawierać zdjęcia, a także własne rysunki.

Prace w formie albumów będą oceniane w dwóch kategoriach: prac zbiorowych i indywidualnych, w trzech grupach wiekowych (7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat). Przewidziano dwie edycje konkursu. Do 15 września można nadsyłać prace wykonane po odbyciu wycieczki szkolnej w maju lub czerwcu. Kolejna edycja będzie dotyczyć wycieczek w terminach od września do października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.