PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląscy uczniowie najchętniej zwiedzają Europę

  • PAP    28 maja 2012 - 13:33
Śląscy uczniowie najchętniej zwiedzają Europę

Na 474 projekty szkolne zgłoszone do programu europejskiego Comenius w ubiegłym roku, aż 115 pochodziło ze szkół województwa śląskiego.
Uczniowie i nauczyciele w ramach wymiany szkolnej wyjeżdżali m.in. do Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Włoch, Bułgarii.

Julia Płachecka z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – instytucji, która pełni funkcję Narodowej Agencji odpowiedzialnej za koordynację europejskiego programu Comenius w kraju, powiedziała w poniedziałek, że zainteresowanie ze strony szkół jest w skali kraju bardzo duże, a „województwo śląskie jest rekordzistą” pod względem liczby zgłoszonych projektów i wyjazdów zagranicznych.

Podczas konferencji poświęconej programowi Comenius zorganizowanej w poniedziałek w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty poinformowało, że w 2011 roku zgłoszono w województwie śląskim 115 Partnerskich Projektów Szkół – na 474 w kraju.

Udział w takim projekcie umożliwia kontakt ze szkołami i nauczycielami w całej Europie, zapoznanie się z różnymi systemami edukacji, zdobycie nowych umiejętności. Nauczyciele podkreślali w poniedziałek w Katowicach, że istotne jest także poszerzenie kompetencji językowych oraz poznanie nowych osób.

„W ubiegłym roku byliśmy z jedenastoma uczniami w Szkole Rolniczej w Janiszkach na Litwie. Uczniowie mieli okazję porozumiewać się po angielsku i rosyjsku, ale także wziąć udział w lekcjach z nauki języka litewskiego” – powiedział Adam Fryc z Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Ligonia w Piekarach Śląskich. Dodał, że w marcu tego roku Litwini zjawili się w Piekarach Śląskich z rewizytą.

<!-- pagebreak //-->KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.