PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk i Małopolska. Ruszają bezpłatne szkolenia dla JST z zarządzania oświatą

  • KDS    26 stycznia 2018 - 16:58
Śląsk i Małopolska. Ruszają bezpłatne szkolenia dla JST z zarządzania oświatą
– Projekt ma charakter szkoleniowo - doradczy – informuje Krażewska. (fot.shutterstock.com)

Dobre praktyki w zakresie zarządzania oświatą, tworzenia planów strategicznych czy ich wprowadzania oraz procesowego wspomagania szkół. Takie korzyści ma przynieść samorządom z województwa śląskiego i małopolskiego udział w projekcie "VULCAN kompetencji w śląskich i małopolskich samorządach".
Projekt, który ma umożliwić samorządom podniesienie jakości oferowanych usług edukacyjnych, właśnie wystartował. Do udziału w nim mogą zgłaszać się przedstawiciele JST z rejonu Śląska i Małopolski.

– Projekt ma charakter szkoleniowo-doradczy – w jego ramach samorządy przeanalizują obecny stan oświaty, wskażą obszary wymagające zmian i wypracują adekwatny plan rozwoju. Samo wspomaganie powinno wynikać z analizy indywidualnej sytuacji szkoły i odpowiadać na jej specyficzne potrzeby – informuje Agnieszka Krażewska, kierownik projektu w firmie VULCAN. 

Czytaj więcej: Prezydent Słupska chce wprowadzić do miejskich szkół nowoczesną edukację seksualną

Jak dodaje, udział w nim ma dostarczyć pracownikom urzędów odpowiedzialnych za sprawy oświatowe wiedzy oraz przykładów dobrych praktyk w zakresie zarządzania oświatą, tworzenia planów strategicznych i ich wdrażania oraz procesowego wspomagania szkół.

Szkolenia ruszą na przełomie lutego i marca. Zainteresowane samorządy mogą zgłaszać swój udział na stronie: www.vulcankompetencji.vulcan.edu.pl

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, udział jest bezpłatny. W multimediach załączyliśmy pełen harmonogram programu. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.