PARTNER PORTALU
  • BGK

Sławomir Kuligowski dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji

  • pt/pap    14 lipca 2016 - 18:17
Sławomir Kuligowski dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji
Sławomir Kuligowski (fot.obserwatoriumedukacji.pl)

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska powołała na stanowisko dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji Sławomira Kuligowskiego dotychczas pełniącego obowiązki dyrektora Ośrodka.
Kandydatury można było zgłaszać do 13 czerwca.

Sławomir Kuligowski ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ma tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie historii, specjalizuje się w dziedzinie historii najnowszej. Pracował jako nauczyciel historii w kilku szkołach, pełnił także funkcję dyrektora zespołu szkół.

Prowadził zajęcia z historii państwa i prawa oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego w Pomaturalnym Studium Samorządu Terytorialnego i Administracji. Pracował również jako wizytator w Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Na stanowisku kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki reprezentował miasto w Radzie Programowej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mińsku Mazowieckim. Uczestniczył również w pracach Wojewódzkiej Rady Programowej Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.

Od kwietnia 2016 r. Kuligowski pełnił obowiązki dyrektora ORE. Zastąpił Marka Piotrowskiego, który kierował Ośrodkiem od lutego ub.r.

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym. Celem ORE jest podejmowanie i realizacja działań na rzecz doskonalenia systemu oświaty i podnoszenia jakości edukacji zgodnie z polityką oświatową państwa w obszarze kształcenia ogólnego i wychowania.

Ośrodek powstał 1 stycznia 2010 r. w wyniku połączenia Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • nauczyciel, doradca, eduk, 2016-07-15 16:07:26

    Kiepskie te sukcesy, ot typowy nauczyciel z małymi osiągnięciami, lepszego nie było? Doskonalenie nauczycieli pada, nic nowego się nie pojawia a wartościowe doświadczenia są pomijane
  • sas, 2016-07-15 09:18:15

    A kiedy na czele ORE stanie jakiś lubieżny katecheta?