PARTNER PORTALU
  • BGK

SLD chce od rządu informacji ws. stołówek

  • PAP    1 czerwca 2012 - 16:29
SLD chce od rządu informacji ws. stołówek

Klub SLD złoży w Sejmie wniosek o informację rządu w sprawie likwidacji stołówek szkolnych - poinformował w piątek szef Sojuszu Leszek Miller. Z okazji Dnia Dziecka Miller odwiedził w piątek jedną ze stołecznych szkół, gdzie zjadł obiad z dziećmi i rozmawiał z pracownikami placówki.
Miller powiedział, że Szkoła Podstawowa nr 202 na warszawskim Mokotowie jest jedną z placówek, gdzie bardzo dobrze funkcjonuje stołówka szkolna - pełnowartościowy, dwudaniowy obiad można tam zjeść za 7 złotych.

Czytaj też: Brutalna prawda: samorządom ze szkolnymi stołówkami chodzi wyłącznie o pieniądze

"Uważam więc, że takie usiłowanie, zwłaszcza ze strony rozmaitych władz województw czy miast, żeby za wszelką cenę prywatyzować takie usługi jak stołówki, nie ma sensu i jest potwornie niebezpieczne dla dzieci" - ocenił Miller.

Według niego, w szkole w której gościł, personel kuchni jest zżyty ze szkołą i z jej uczniami od lat, jest miła, rodzinna atmosfera.

"A gdyby posiłki miała zapewniać firma zewnętrzna, to odbiłoby się to na ich jakości" - uważa lider Sojuszu.

Dlatego też - podkreślił - Sojusz sprzeciwia się likwidacji stołówek w szkołach. W najbliższym czasie klub SLD złoży w Sejmie wniosek o informację rządu w tej sprawie.

"To jest nie tylko problem Warszawy - słyszę, że niemalże w każdym mieście podejmowane są takie próby, żeby podstawowe usługi, jak wydawanie posiłków, ochrona szkoły, służby sanitarne, realizowały instytucje zewnętrzne. Argument jest niby taki, że w ten sposób szkoła pozbywa się rozmaitych kosztów, ale po pierwsze to nie do końca prawda, a po drugie - odbija się to na zdrowiu i bezpieczeństwie dzieci" - zaznaczył szef SLD.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.