SLD walczy o stołówki szkolne

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 19-10-2012
  • drukuj
Gminy zostaną zasypane uchwałami SLD o stołówkach, bo od przyszłego tygodnia radni Sojuszu będą kierowali do swoich rad projekty uchwał sprzeciwiające się prywatyzacji stołówek.
SLD walczy o stołówki szkolne

SLD nie zgadza się na komercjalizację usług edukacyjnych w żadnych wymiarze, stąd akcja. Uważa dożywianie dzieci w szkołach nie powinno być wyłącznie sprawą samorządów - pisze „Rzeczpospolita".

Czytaj też: SLD chce od rządu informacji ws. stołówek

Będzie apelować do minister edukacji Krystyny Szumilas, żeby wysupłała trochę pieniędzy na szkolne stołówki.

W szkołach coraz częściej dochodzi do dzielenia dzieci na lepiej sytuowane i biedniejsze, którym obiady dofinansowuje ośrodek pomocy społecznej - podaje „Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

A może normalność to właśnie PRYWATNA działalność, a nie nie wiadomo czyje (bo państwowe? samorządowe? szkolne?) stołówki? Przecież stołówkę może prowadzić osoba czy firma prywatna. A jak państwo uważa, że powinno (i stać je na to), to niech ich działalność dotuje. A wszelkie GOPS-y czy MOPS-y niech... fundują w nich posiłki swoim podopiecznym. Nie bójmy się prywatyzacji - to właśnie prywatny właściciel gwarantuje najlepszą jakość i stosowną do niej cenę. rozwiń

krzyciel, 2012-10-23 15:44:04 odpowiedz

teraz o stołówki wszyscy nagle walczą jakoś do tej pory nikomu nie przeszkadzały bufety z niezdrową żywnością w szkołach - a może tak powalczyliby o to aby w szkole znowu był stomatolog,pielęgniarka a lekarz przynajmniej od czasu do czasu a stołówka normalnie - ma być i tyle, należy przywrócić norm...alność rozwiń

woźna, 2012-10-19 23:41:49 odpowiedz

Paradoks dziejów, bo w Starogardzie Gdańskim to prezydent wymyślił likwidację stołówek i zastąpienie ich prywatnymi firmami zewnętrznymi. Prezydent Stachowicz z SLD.

Daniel, 2012-10-19 10:28:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE