PARTNER PORTALU
  • BGK

Słodycze znikną ze szkolnych sklepików

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    17 czerwca 2015 - 09:36
Słodycze znikną ze szkolnych sklepików
Dyrektorzy szkół uczestniczą w specjalnych konferencjach na temat żywności (fot. pixabay)

Dyrektorzy szkół muszą dostosować się nowych wymogów ustawy o bezpieczeństwie żywienia. Ze szkolnych sklepików muszą zniknąć słodzone napoje i produkty z dużą zawartością cukru, tłuszczu i soli.
Jak informuje Gazeta Wyborcza, z danych Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że na Mazowszu odsetek dzieci z nadwagą jest najwyższy w Polsce. Sięga 32 proc.

Do tej pory stosowanie zasad zdrowego żywienia w placówkach oświatowych było dobrowolne. Gdy wejdą nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie żywienia i żywności ze stołówek, sklepików, bufetów i automatów w szkołach znikną produkty z dużą zawartością cukru, tłuszczów czy soli.

Resort zdrowia przygotowuje rozporządzenie z listą produktów spożywczych, które mogą być dostępne na terenie szkół, a dyrektorzy placówek są informowani o nowych wymogach ustawy o bezpieczeństwie żywienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Monika, 2015-06-18 10:38:35

    Dzieci będą dalej kupować produkty, które lubią tylko, że w sklepach w drodze do szkoły, a sklepiki szkolne przestana istnieć, bo nie będzie klientów na to "zdrowe" jedzenie.
  • olo, 2015-06-17 14:45:39

    Zastąpią je "promowane" przez PSL owoce i warzywa. Jabłka 30-krotnie pryskane środkami chemicznymi z przekroczeniem dawek aby oprysk był skuteczny. Sama trucizna ale wygląd jabłek i śliw piękny. Po paru latach dowiemy się, że to był błąd ale skutków się już nie zaradzi.