PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż z troską o sześciolatkach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    1 września 2011 - 06:59
Sondaż z troską o sześciolatkach

Obniżenie wieku szkolnego do sześciu lat negatywnie ocenia 72 proc. badanych. Tak wynika z sierpniowego sondażu TNS OBOP „Sześciolatki do szkoły”.
Za obniżeniem wieku szkolnego opowiedziało się zaledwie 16 proc. respondentów, a 12 proc. nie miało na ten temat wyrobionego zdania informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Szkoły z kącikami dla sześciolatków

72 proc. badanych uważa, że szkoły nie są dobrze przygotowane na ich przyjęcie. Przeciwnego zdania jest tylko 13 proc. ankietowanych. 69 proc. respondentów twierdzi, że nie tylko szkoła, ale też dzieci w tym wieku nie są jeszcze gotowe do nauki. Odmienne zdanie – czyli że sześciolatki są wystarczająco dojrzałe, by pójść do szkoły – ma 19 proc. badanych.

Czytaj też: Mało sześciolatków w szkołach

Rodziców, którzy mają wątpliwości co do przygotowania placówek oświaty, uspokaja rzecznik MEN. Jego zdaniem szkoły są przyjazne dla najmłodszych i potrafią pracować z nowymi programami dostosowanymi do ich wieku.– pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Sześciolatki już w 84 proc. szkół
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Teresa, 2011-09-01 21:55:13

    Gdzie te maluchy mają uczęszczać,gdzie?
  • KOMBIK, 2011-09-01 20:46:04

    Trzeba się troszczyć o maluchy, a nie wysłać gdzieś do szkoły i mieć święty spokój. Sześciolatki to jeszcze kruche i delikatne istotki i należy im zapewnić komfort i bezpieczeństwo...