PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec jednak nie pójdzie do sądu ws. sieci szkół

  • PAP/JS    28 marca 2017 - 20:15
Sosnowiec jednak nie pójdzie do sądu ws. sieci szkół
Różnica zdań między władzami miasta a Śląskim Kuratorium Oświaty dotyczyła obecnych Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 16. (fot.fotolia)

Władze Sosnowca, które rozważały zaskarżenie do sądu opinii kuratorium odnośnie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju w związku z reformą edukacji, jednak tego nie zrobią. Osiągnęliśmy porozumienie – informują.
Różnica zdań między władzami miasta a Śląskim Kuratorium Oświaty dotyczyła obecnych Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 16. Kuratorium opowiadało się za utworzeniem dwóch szkół podstawowych, władze miasta opowiadały się za jedną, przy czym w obecnej podstawówce miały się od września uczyć klasy od 1 do 6, a w obecnym gimnazjum - 7 i 8 klasa.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński dwukrotnie kontaktował się w tej sprawie z minister edukacji. "Przedstawiliśmy nasze argumenty, otrzymaliśmy wsparcie od minister edukacji Anny Zalewskiej, za co bardzo serdecznie dziękuję" - napisał na portalu społecznościowym prezydent.

W innej dyskusyjnej kwestii władze miasta zdecydowały się przychylić do opinii kuratorium. Jak poinformował rzecznik Urzędu Miasta Rafał Łysy, w tej sytuacji kierowanie sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, co rozważał wcześniej sosnowiecki samorząd, nie ma sensu. "Dobrze, że osiągnęliśmy to porozumienie - powiedział.

Do końca ubiegłego tygodnia do Śląskiego Kuratorium Oświaty wpłynęły dwie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zdecydowały się na to władze Żarek i Będzina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.