PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec: Książki, e-booki i czytniki dla szkoły

  • PAP/AT    18 lipca 2017 - 08:24
Sosnowiec: Książki, e-booki i czytniki dla szkoły
Sosnowiecki "Elektronik" to pierwsza szkoła w tegorocznej edycji, do której trafiły książki i czytniki od Amazon (fot.pixabay.com)

W ramach 3. edycji Kindloteki Amazon - programu wspierania czytelnictwa - do Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu trafiło 100 książek, 500 e-booków i 10 czytników Kindle.
Przedsięwzięcie opiera się na współpracy z bibliotekami, w pobliżu których swoje siedziby ma Amazon - amerykańska firma, zajmująca się handlem internetowym. Przekazane zostają książki i czytniki e-book. W ramach Kindloteki - elektronicznego odpowiednika biblioteki - aranżowany jest też kącik czytelniczy.

Sosnowiecki "Elektronik" to pierwsza szkoła w tegorocznej edycji, do której trafiły książki i czytniki od Amazon. Wybór pozycji został uzgodniony wraz z pracownikami placówki.

"Trafiło do nas sporo książek branżowych, za każdą serdecznie dziękujemy. Osobna sprawa to czytniki. Jako szkoła informatyczna jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje, stąd bardzo cieszy nas fakt, że teraz uczniowie także z takiej formy czytelnictwa będą mogli korzystać" - powiedział dyrektor szkoły Krzysztof Będkowski.

Czytaj też: Wydatki samorządów na kulturę: Ile przeznaczają na muzea, biblioteki, teatry, świetlice?

Inicjatywa firmy dała też początek innym przedsięwzięciom. "Doskonale wiemy, że trzeba iść z duchem czasu, stąd nasze działania m.in.: remont biblioteki, gdzie stworzymy rozbudowany dział multimediów" - dodał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Program Kindloteka Amazon trwa od 2015 r. W zeszłym roku do 10 szkół m.in. z okolic Wrocławia i Poznania trafiło ok. 6 tys. książek.

Firma Amazon zamierza otworzyć centrum logistyczne w Sosnowcu jesienią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.