PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec rozbuduje przedszkola. Będzie więcej miejsc

  • PAP/AT    1 czerwca 2016 - 16:55
Sosnowiec rozbuduje przedszkola. Będzie więcej miejsc
W Sosnowcu działa obecnie 39 miejskich przedszkoli, do których uczęszcza blisko 5,7 tys. dzieci (fot.flickr.com)

• Blisko 6 mln zł pochłonie rozbudowa dwóch sosnowieckich przedszkoli miejskich i projekt poszerzenia ich oferty edukacyjnej.
• Dzięki tym środkom powstaną tam m.in. szklarnia, sala do ćwiczeń, ścieżka rekreacyjno-rowerowa i plac zabaw.
• Przybędzie też 75 miejsc w przedszkolach.
Jak poinformował w środę (1 czerwca) rzecznik sosnowieckiego magistratu Rafał Łysy chodzi o dwa miejskie przedszkola - nr 20 przy ul. Śliwki i nr 47 przy ul. Piłsudskiego.

Ich rozbudowa pochłonie łącznie 4,6 mln zł, z czego większość, bo aż 3,5 mln zł to środki z unijnego dofinansowania. Ponadto miasto otrzymało także prawie 1 mln zł dofinansowania na projekt poszerzający ofertę edukacyjną tych placówek "Miejsce przyjazne dziecku" o całkowitej wartości 1,1 mln zł.

"W sumie dostaniemy jako gmina na infrastrukturę dofinansowanie w kwocie prawie 4,6 mln zł. Dzięki temu rozbudujemy przedszkola, co sprawi, że utworzymy (łącznie) dodatkowe 75 miejsc dla naszych dzieciaków. Przetargi na modernizację i rozbudowę obu placówek ogłosiliśmy już tydzień temu" - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Czytaj też: Ilu 6-latków do szkoły, ilu do przedszkola? Samorządy mają problem z utworzeniem klas

I tak dzięki remontowi przedszkole nr 20 m.in. wzbogaci się o szklarnię na dachu, w której dzieci będą mogły uprawiać zioła i warzywa; skarpę, która w zimie może służyć jako górka do jazdy na sankach oraz o salę do ćwiczeń, której do tej pory tam brakowało.

Z kolei w przedszkolu nr 47 powstanie ścieżka rekreacyjno-rowerowa oraz nowy plac zabaw. Budynek będzie również dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci i rodziców.

Ponadto rozbudowane placówki poszerzą swoją ofertę o dodatkowe zajęcia wyrównujące i otrzymają więcej pomocy dydaktycznych. "Przybędzie też miejsc pracy, a opiekunowie będą mogli podnieść swoje zawodowe kwalifikacje, także do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym" - podkreśliła zastępca prezydenta Anna Jedynak.

Chęciński wyraził nadzieję, że już "we wrześniu przyszłego roku wszystko powinno być gotowe".

Jak podało biuro prasowe, w Sosnowcu działa obecnie 39 miejskich przedszkoli, do których uczęszcza blisko 5,7 tys. dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.