PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiecki MOPS nagrodzony

  • esosnowiec.pl (IK)    3 października 2011 - 11:03

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepiej zorganizowany letni wypoczynek w miejscu zamieszkania.
Organizatorami konkursu pn. „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie” byli wojewoda śląski, komendant wojewódzki Policji w Katowicach, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny oraz śląski kurator oświaty.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu od lat stara się zagospodarować dzieciom czas letni. Wszystko po to, aby dla tych podopiecznych placówki, którzy nie maja szansy na wakacyjny wyjazd, zapewnić odpowiednią rozrywkę. Taka forma spędzenia choć kilkunastu dni jest ciekawą i pożyteczną alternatywą dla wielu młodych mieszkańców Sosnowca.

W tym roku projekt „Wakacyjna Świetlica Plenerowa” obejmował trzy dziesięciodniowe cykle zajęć. Podczas każdego z nich dzieci uczestniczyły w wycieczkach wyjazdowych, spędzały czas na basenie, brały udział w grach i zabawach zespołowych.

W ramach Wakacyjnej Świetlicy Plenerowej pracownicy socjalni MOPS Sosnowiec zorganizowali trzy projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Ich celem było uświadomienie najmłodszym jak mają postępować, kogo powiadomić i jak zachować się w sytuacjach, kiedy będą świadkami zasłabnięć, wypadku czy pożaru.

W tym celu odbyły się spotkania ze strażakami, ratownikami WOPR oraz ratownikami medycznymi. Starania te zostały docenione w tegorocznej edycji konkursu na najlepiej zorganizowany letni wypoczynek w miejscu zamieszkania.

Dzięki temu do MOPS-u powędruje sprzęt sportowy o wartości 1000 zł, który będzie dodatkową atrakcją dla dzieci biorących udział w „Wakacyjnej Świetlicy Plenerowej 2012”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.