PARTNER PORTALU
  • BGK

Sport i środowisko – najlepsze praktyki

  • krakow.pl    28 lutego 2011 - 11:08
Sport i środowisko – najlepsze praktyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w projekcie „Sport i Środowisko - najlepsze praktyki". Organizatorami akcji są: Fundacja RECAL, TAFISA - Światowa Organizacja Sportu dla Wszystkich, Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Inicjatywa promuje działania proekologiczne w połączeniu z aktywnością sportową. Projekt dedykowany jest głównie dla Szkół Mistrzostwa Sportowego, placówek oświatowo-dydaktycznych o profilu sportowym oraz klubów i sekcji sportowych, które łączą rozwój fizyczny z działaniami edukacyjnymi.

Prace projektowe polegające na opisie najciekawszych inicjatyw oraz działań proekologicznych  realizowanych przez uczestników w związku z aktywnością sportową są przyjmowane do końca czerwca 2011 roku na adres e-mail: sport@recal.pl. Prace powinny być przygotowane indywidualnie przez poszczególne szkoły lub kluby w oparciu o doświadczenia zgromadzone wcześniej lub działania wypracowane specjalnie na potrzeby tego projektu.

Jeśli uczestnicy projektu „Sport i środowisko - najlepsze praktyki"  chcieliby uzyskać wsparcie m.in. przez otrzymanie  nagród rzeczowych dla najlepszych lub wyróżnionych uczniów, mogą zgłaszać zawody i imprezy sportowe, które będą opisane w projekcie, przed ich rozpoczęciem na adres e-mail  sport@recal.pl

Podsumowaniem  projektu będzie  publikacja „Sport i środowisko - najlepsze praktyki" zawierająca informację o najciekawszych i najbardziej innowacyjnych inicjatywach zrealizowanych przez jego uczestników. Będzie ona zawierać opisy i zdjęcia dokumentujące najlepsze praktyki obejmujące różne obszary działań jak np. recykling, oszczędność energii i wody, transport publiczny oraz organizację „zielonych" zawodów sportowych.

Więcej informacji na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki: www.msport.gov.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.