Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za rok 2017

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało formularz sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego za 2017 r.
Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za rok 2017
W marcu 2017 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. (fot. pixabay.com)

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, forma elektroniczna sprawozdania jest umieszczona na stronie internetowej resortu (my publikujemy ją w dziale "multimedia").

Czytaj : Które samorządy z dofinansowaniem z rezerwy oświatowej? MEN podało pełną listę

Resort przypomina, że w formularzu należy uzupełniać tylko pola wypełnione kolorem, pozostałe informacje zostaną wygenerowane automatycznie. W formularzu zastosowano mechanizmy weryfikujące i ułatwiające wypełnianie formularza, dlatego podczas wpisywania danych będą się wyświetlać komunikaty pomocnicze oraz mogą się pojawiać komunikaty o błędach, np. w przypadku wpisania nieprawidłowego kodu TERYT lub wpisywania liczby z więcej niż dwiema cyframi po przecinku, czy też wpisywania liczby ujemnej.

Przypomnijmy, że w marcu w życie rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy. Zgodnie z nim minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym wynosi 2294 zł brutto, nauczyciela kontraktowego - 2361 zł brutto, nauczyciela mianowanego - 2681 zł brutto, zaś nauczyciela dyplomowanego - 3149 zł brutto. W ustawie budżetowej na ten rok z 2717 zł do 2752 zł wzrosła kwota bazowa na podstawie której oblicza się wysokość wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

PARĘ GODZIN NA ORGANIZACJĘ?Chyba dziennie. Boże,co za głąb to napisał. Pierwszy raz w życiu używam we wpisie obraźliwego słowa,ale takiej głupoty nie da się zignorować.

msl, 2017-12-04 18:54:17 odpowiedz

Do Jakub: Nauczyciel w przedszkolu podlega pod Kartę Nauczyciela i zarabia mniej, pracuje bez przerw, nie ma wolnego przed i po świętach. Więc oszczędź sobie drogi Jakubie, przedszkole to najlepsze co może dziecku się przytrafić, nauczyciel jakby biedniejszy. Pieniądze śmieszne.

Olga, 2017-12-04 13:09:02 odpowiedz

Do Jakub: NO, Kokosy!!! 2400 brutto zarabia szkolna woźna, od stycznia- 2500 brutto!!! Zmień zawód, dostaniesz 1600 netto- anglisto, informatyku!!! Inni mają półtora miesiąca laby i biorą dni wolne, kiedy chcą! ZOSTAŃ NAUCZYCIELEM- TO FANTASTYCZNA PRACA I ŚWIETNIE PŁATNA!!!

GA, 2017-12-04 08:31:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE