PARTNER PORTALU
 • BGK

Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za rok 2017

 • MIW    1 grudnia 2017 - 18:40
Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli za rok 2017
W marcu 2017 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. (fot. pixabay.com)

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało formularz sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego za 2017 r.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, forma elektroniczna sprawozdania jest umieszczona na stronie internetowej resortu (my publikujemy ją w dziale "multimedia").

Czytaj : Które samorządy z dofinansowaniem z rezerwy oświatowej? MEN podało pełną listę

Resort przypomina, że w formularzu należy uzupełniać tylko pola wypełnione kolorem, pozostałe informacje zostaną wygenerowane automatycznie. W formularzu zastosowano mechanizmy weryfikujące i ułatwiające wypełnianie formularza, dlatego podczas wpisywania danych będą się wyświetlać komunikaty pomocnicze oraz mogą się pojawiać komunikaty o błędach, np. w przypadku wpisania nieprawidłowego kodu TERYT lub wpisywania liczby z więcej niż dwiema cyframi po przecinku, czy też wpisywania liczby ujemnej.

Przypomnijmy, że w marcu w życie rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy. Zgodnie z nim minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym wynosi 2294 zł brutto, nauczyciela kontraktowego - 2361 zł brutto, nauczyciela mianowanego - 2681 zł brutto, zaś nauczyciela dyplomowanego - 3149 zł brutto. W ustawie budżetowej na ten rok z 2717 zł do 2752 zł wzrosła kwota bazowa na podstawie której oblicza się wysokość wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (5)

 • msl, 2017-12-04 18:54:17

  PARĘ GODZIN NA ORGANIZACJĘ?Chyba dziennie. Boże,co za głąb to napisał. Pierwszy raz w życiu używam we wpisie obraźliwego słowa,ale takiej głupoty nie da się zignorować.
 • Olga, 2017-12-04 13:09:02

  Do Jakub: Nauczyciel w przedszkolu podlega pod Kartę Nauczyciela i zarabia mniej, pracuje bez przerw, nie ma wolnego przed i po świętach. Więc oszczędź sobie drogi Jakubie, przedszkole to najlepsze co może dziecku się przytrafić, nauczyciel jakby biedniejszy. Pieniądze śmieszne.
 • GA, 2017-12-04 08:31:56

  Do Jakub: NO, Kokosy!!! 2400 brutto zarabia szkolna woźna, od stycznia- 2500 brutto!!! Zmień zawód, dostaniesz 1600 netto- anglisto, informatyku!!! Inni mają półtora miesiąca laby i biorą dni wolne, kiedy chcą! ZOSTAŃ NAUCZYCIELEM- TO FANTASTYCZNA PRACA I ŚWIETNIE PŁATNA!!!