PARTNER PORTALU
  • BGK

Środki europejskie, Dolny Śląsk zainwestuje w edukację ponad 37 mln zł

  • PAP/EM    23 stycznia 2017 - 14:53
Środki europejskie, Dolny Śląsk zainwestuje w edukację ponad 37 mln zł
Pieniądze będą wydawane na rozbudowę i remonty szkół (fot.fotolia)

Ponad 37 mln zł rozdysponował zarząd województwa dolnośląskiego na inwestycje w edukację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-20. Pieniądze będą wydawane na remonty szkół i wyposażenie pracowni tematycznych.
Jak poinformował w poniedziałek (23 stycznia) na konferencji prasowej marszałek dolnośląski Cezary Przybylski, zarząd zatwierdził dofinansowanie dla 34 projektów na łączną kwotę ponad 37 mln zł.

"Chcemy, by szkoły na Dolnym Śląsku konsekwentnie podnosiły standardy edukacji" - powiedział Przybylski dodając, że pieniądze będą wydawane na rozbudowę i remonty szkół i innych placówek edukacyjnych oraz na wyposażenie pracowni tematycznych i zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.

Zaznaczył, że wybrane 34 projekty zostaną zrealizowane na terenie pięciu tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji, które obejmują tereny peryferyjne m.in. obszar legnicko-głogowski, ziemię kłodzką, dzierżoniowska, ząbkowicką, okolice Bolesławca i Zgorzelca oraz obszar Dolny Baryczy.

"Przyznane dofinansowanie nie dotyczy obszarów Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla aglomeracji wrocławskiej i wałbrzysko-jeleniogórskiej, które w ramach ZIT mają własne środki na ten cel" - podkreślił marszałek.

Z 2,2 mld euro w ramach RPO dla Dolnego Śląska 70 proc. kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała część z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Europejska w grudniu 2014 r. zatwierdziła, że 415,5 mln euro zostanie przeznaczonych na przedsiębiorstwa i innowacje, przede wszystkim na badania, rozwój technologiczny firm i wzmacnianie ich konkurencyjności. Ponad 392 mln euro zaplanowano na produkcję energii ze źródeł odnawialnych, a ponad 340 mln euro zostanie wydanych na rozwój infrastruktury transportowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.