PARTNER PORTALU
 • BGK

Starostwo kupiło bilety na film "Smoleńsk". Wyśle uczniów do kin

 • aw    15 września 2016 - 08:38
Starostwo kupiło bilety na film "Smoleńsk". Wyśle uczniów do kin
Plakat reklamujący film "Smoleńsk". Fot. mat. pras.

• Starostwo powiatowe w Jarocinie zapłaciło za blisko dwa tysiące biletów na film „Smoleńsk”.
• Do kina mają pójść uczniowie czterech szkół ponadgimnazjalnych podległych starostwu.
Jak podaje wyborcza.pl, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jarocina i powiatu w ramach zajęć szkolnych wybiorą się na film "Smoleńsk" Antoniego Krauzego. Szkoły kupiły hurtowo bilety, a zapłaciło starostwo powiatowe.

- To film historyczny, o najnowszej historii Polski. Uważam, że docieranie do młodych ludzi przez inne formy niż książki na pewno w ich świadomości zapadnie - tłumaczy starosta jarociński Bartosz Walczak (z ramienia PIS) dla dziennika.

Starosta szacuje, że na film pójdzie 70 proc. z blisko 2 tys. uczniów tych szkół. Seans nie jest obowiązkowy. Uczniowie, którzy nie będą chcieli iść na "Smoleńsk", muszą jednak przedstawić w szkole usprawiedliwienie od rodziców - pisze wyborcza.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • kolonista, 2016-09-16 13:32:43

  PiS działa prawidłowo. Wkrótce powinien być nagrany film pt. "Jak POkrętacze sprzedawali Polskę kapitałowi zachodniemu i zakładali kolonie dla Brukseli w Polsce".
 • V, 2016-09-16 10:22:12

  Na pomoce edukacyjne dla miejscowych szkół ponadgimnazjalnych nie ma kasy. Ale na kolejny szczebel w karierze tego politycznego wazeliniarstwa już jest. Brawo. Polska 2016.
 • mzakrzewski, 2016-09-15 15:04:12

  Kiedyś młodzieży szkolnej rozdawano bilety na film "Lenin w Polsce", teraz na "Smoleńsk". Sponsorig ideologiczny jest wiecznie żywy!