Starostwo kupiło bilety na film "Smoleńsk". Wyśle uczniów do kin

• Starostwo powiatowe w Jarocinie zapłaciło za blisko dwa tysiące biletów na film „Smoleńsk”.
• Do kina mają pójść uczniowie czterech szkół ponadgimnazjalnych podległych starostwu.
Starostwo kupiło bilety na film "Smoleńsk". Wyśle uczniów do kin
Plakat reklamujący film "Smoleńsk". Fot. mat. pras.

Jak podaje wyborcza.pl, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jarocina i powiatu w ramach zajęć szkolnych wybiorą się na film "Smoleńsk" Antoniego Krauzego. Szkoły kupiły hurtowo bilety, a zapłaciło starostwo powiatowe.

- To film historyczny, o najnowszej historii Polski. Uważam, że docieranie do młodych ludzi przez inne formy niż książki na pewno w ich świadomości zapadnie - tłumaczy starosta jarociński Bartosz Walczak (z ramienia PIS) dla dziennika.

Starosta szacuje, że na film pójdzie 70 proc. z blisko 2 tys. uczniów tych szkół. Seans nie jest obowiązkowy. Uczniowie, którzy nie będą chcieli iść na "Smoleńsk", muszą jednak przedstawić w szkole usprawiedliwienie od rodziców - pisze wyborcza.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

PiS działa prawidłowo. Wkrótce powinien być nagrany film pt. "Jak POkrętacze sprzedawali Polskę kapitałowi zachodniemu i zakładali kolonie dla Brukseli w Polsce".

kolonista, 2016-09-16 13:32:43 odpowiedz

Na pomoce edukacyjne dla miejscowych szkół ponadgimnazjalnych nie ma kasy. Ale na kolejny szczebel w karierze tego politycznego wazeliniarstwa już jest. Brawo. Polska 2016.

V, 2016-09-16 10:22:12 odpowiedz

Kiedyś młodzieży szkolnej rozdawano bilety na film "Lenin w Polsce", teraz na "Smoleńsk". Sponsorig ideologiczny jest wiecznie żywy!

mzakrzewski, 2016-09-15 15:04:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE