PARTNER PORTALU
  • BGK

Startuje kolejna edycja programu Pajacyk

  • PAP/JL    1 września 2015 - 08:36
Startuje kolejna edycja programu Pajacyk
W rozpoczynającym się roku szkolnym przyznano dofinansowanie 109 szkołom z całej Polski. Fot. Mat. prasowe

W nowym roku szkolnym Polska Akcja Humanitarna planuje dofinansować żywienie ponad 1,7 tys. uczniów ze szkół z całej Polski.
Posiłki otrzymają dzieci pochodzące z biednych rodzin, które nie są objęte systemem opieki społecznej.

Od 1998 r. Polska Akcja Humanitarna organizuje program Pajacyk, w ramach którego szkoły otrzymują środki finansowe na zapewnienie ciepłych posiłków uczniom pochodzącym z biednych rodzin nieobjętych systemem opieki społecznej (np. ze względu na zadłużenie finansowe, które nie jest brane pod uwagę przy wyliczaniu dochodu, niskopłatną pracę obojga rodziców). W minionym roku szkolnym na dożywianie uczniów PAH przeznaczył ponad 1 mln zł.

W rozpoczynającym się roku szkolnym przyznano dofinansowanie 109 szkołom z całej Polski, dzięki czemu ciepły posiłek otrzyma w sumie 1722 uczniów.

Jak wyjaśnia Magdalena Szymczak z PAH, koordynatorka programu dożywiania, szkoły zainteresowane otrzymaniem dofinansowania powinny wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej organizacji, w którym odpowiednio uzasadnią potrzebę otrzymania takiej pomocy.

W tym roku PAH przyjął ok. połowę złożonych wniosków. Jak zaznacza Szymczak, liczba dzieci objętych pomocą jest zależna od otrzymanego wsparcia.

Niedożywionym dzieciom pomóc można przez cały rok, wpłacając pieniądze na konto PAH z dopiskiem „Pajacyk – walka z głodem”: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 oraz dokonując wpłaty na stronie: www.pajacyk.pl/#darowizna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.