PARTNER PORTALU
  • BGK

Stawiają na siatkówkę we wrocławskich szkołach

  • ZWI    8 marca 2013 - 20:15
Stawiają na siatkówkę we wrocławskich szkołach

Fundacja Młoda Gwardia wraz z Biurem Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu rozpoczęła realizację projektu pod nazwą Volleymania. Projektem zostanie objętych 28 wrocławskich szkół.
Jak podaje wrocławski magistart 22 placówki przystapią do programu jeszcze w tym roku szkolnym, a do końca grudnia 2013 roku kolejne 6. Na terenie Dolnego Śląska program realizowany jest już w 15 szkołach.

Program zakłada rozszerzenie szkolenia w piłce siatkowej dziewcząt. Objęte programem szkoły podstawowe mają obowiązek przeprowadzenia dwóch półtoragodzinnych treningów w tygodniu oraz wzięcia udziału w jednym turnieju miesięcznie podczas całego okresu trwania programu.

Opiekunowie szkolnych drużyn będą wspierani w pracy trenerskiej przez doświadczonych trenerów. Zajęcia będą organizowane w godzinach popołudniowych, tak aby nie kolidowały z lekcjami w szkole.

Czytaj też: To nie samorządy, a rząd powinien pytać, ile robi dla krzewienia sportu

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz na konferencji inaugurującej Volleymanię powiedział, że siatkówka to nie tylko jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportowych, ale jednocześnie zapewniająca dużo radości grającym i kibicom. Dodał, że miasto chętnie wspiera takie projekty, które stawiają na rozwój sportu młodzieżowego.

Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Fundacji dodał, że sukcesy takich klubów piłkarskich jak FC Barcelona czy Ajax Amsterdam w piłce nożnej oraz siatkarskiego klubu z Drezna oparte są głównie na szkoleniu młodzieży i zapewnieniu zaplecza kadrowego, które dobiera się spośród najzdolniejszej, trenującej młodzieży.

Obecny na konferencji Michał Jaros, prezes Fundacji Młoda Gwardia powiedział, że ten innowacyjny projekt  ma szansę wprowadzić do Polski nową jakość szkolenia z zakresu siatkówki, a także zająć znaczące miejsce na siatkarskiej mapie Europy.

Jednym z efektów Volleymanii ma być wzrost zainteresowania siatkówką w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w 2014, które zostaną rozegrane w 6 miastach Polski, w tym we Wrocławiu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.