PARTNER PORTALU
  • BGK

Staże dla łódzkich absolwentów i studentów

  • PAP    27 czerwca 2011 - 18:18
Staże dla łódzkich absolwentów i studentów

46 studentów i absolwentów łódzkich uczelni zdobyło staże w kilkunastu znanych firmach w ramach pierwszej edycji projektu "Praktykuj w Łodzi - staże wakacyjne 2011".
Staże będą płatne od 700 do 1750 zł brutto za każdy miesiąc praktyk. Ofertę dla stażystów, w ramach Programu "Młodzi w Łodzi", przygotowało 18 łódzkich pracodawców z różnych branż. Są wśród nich firmy informatyczne, agencja kreatywna, szkoła językowa, a także tak znane koncerny tj. Dalkia, BSH, Fujitsu czy Infosys BPO - poinformował w poniedziałek łódzki magistrat.

Czytaj też: Urzędy popularne wśród stażystów

Do projektu, którego celem jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego oraz promocja staży wakacyjnych, zgłosiło się blisko tysiąc osób. Po wstępnej selekcji, pracodawcy przeprowadzili indywidualne rozmowy z wybranymi kandydatami, na podstawie których wybrali 46 laureatów. Stażyści odbędą praktyki na stanowiskach m.in. programistów, specjalistów public relations, marketingowców, handlowców, asystentów czy analityków medycznych.

Wśród laureatów programu jest: 24 studentów Uniwersytetu Łódzkiego, 19 studentów Politechniki Łódzkiej, dwóch studentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz jedna studentka Uniwersytetu Medycznego. Wszystkie staże w projekcie "Praktykuj w Łodzi" są płatne, z wynagrodzeniem od 700 do nawet 1750 złotych brutto za każdy miesiąc praktyk. Pracodawca zobowiązuje się do podpisania ze studentem umowy cywilnoprawnej i wypłacenia wynagrodzenia. Staże odbywać się będą od lipca do września tego roku.

Czytaj też: 2 mln zł na szkolenia oraz staże dla muzealników

Program "Młodzi w Łodzi", przygotowany przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi (oceń prezydent) przy współpracy z uczelniami wyższymi oraz pracodawcami, rozpoczął działalność w marcu 2008 roku. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, zwiększenie liczby kandydatów na studia na kierunkach preferowanych przez pracodawców, a także poprawa wizerunku miasta.

Z programem współpracuje ponad 50 firm, z czego 17 finansuje stypendia dla najlepszych studentów oraz miejsca w domach studenckich. W ramach programu m.in. uruchomiono portal praktyk i staży, realizowane są szkolenia "Twoja Kariera w Twoich rękach", konkurs na najlepszy biznesplan "Mam Pomysł na Biznes" oraz kampanie promocyjno-informacyjne skierowane do młodych ludzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Singiel, 2011-06-28 11:15:17

    Staż to dobry pomysł by zaczac nowa prace. któż sie z tym moze nie zgodzic?