PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczne szkoły nieczynne także we wtorek

  • PAP    24 maja 2010 - 15:34

Część warszawskich szkół, przedszkoli i żłobków we wtorek będzie nieczynna - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Będą to w większości te same placówki, które są zamknięte w poniedziałek, otwarte zostaną tylko placówki na Bielan
Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że we wtorek nieczynne pozostaną szkoły, przedszkola i żłobki po stronie praskiej, a także w Wilanowie i na Mokotowie. Z tych placówek oświatowych, które zamknięte są w poniedziałek, otwarte będą tylko te na Bielanach. We wtorek zamknięty pozostanie także Wał Miedzeszyński.

Prezydent powiedziała, że poziom wody opada powoli - ok. 1 cm na godzinę, a w nocy poziom wody w ogóle nie opadał. - Prawa strona Warszawy jest pod naszą szczególną obserwacją, monitorujemy wały od Białołęki po Wawer - podkreśliła.

Wiceprezydent Włodzimierz Paszyński poinformował, że do 13 placówek zastępczych zgłosiło się jedynie 10 dzieci. - Placówki będą działać nadal, ale zainteresowanie nimi jest niewielkie - powiedział.

Dodał, że prowadzone są rozmowy co do odrabiania zajęć za dni, w których szkoły są nieczynne. - Będziemy się starali, żeby nie trzeba było tego odrabiać. Rozmawiałem na ten temat z departamentem prawnym MEN. To nie jest tylko problem Warszawy, pewnie znacznie istotniejszy jest na terenach, gdzie sytuacja jest gorsza, tam szansy na odrobienie pewnie nie będzie. Być może będzie centralne rozwiązanie dotyczące szkół w całej Polsce, wtedy się dostosujemy. Robimy wszystko, by nie było trzeba odrabiać, rok szkolny kończy się za miesiąc, więc mogłoby zabraknąć na to czasu - dodał Paszyński.

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz powiedział, że jeśli chodzi o Wał Miedzeszyński, prowadzony jest monitoring, badania stanu jezdni i podbudowy. - Badania zakończymy pewnie we wtorek i wtedy podejmiemy kolejne decyzje. Stan podbudowy, a także wałów i wody, będą elementami istotnymi - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.