Stołeczny ratusz kręci edukacyjne filmy

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji przygotowały film edukacyjny z serii „Nie warto ryzykować” pt.: „Przemoc rówieśnicza”. Jego prasowy pokaz premierowy odbędzie się w środę.
Stołeczny ratusz kręci edukacyjne filmy
Motywem przewodnim filmu jest przemoc na jaką narażeni są uczniowie w szkole i poza nią. Prześladowanie rówieśników przejawia się w przemocy fizycznej - biciu, niszczeniu własności, wykluczeniu z grupy oraz słownej - przezywaniu, wyszydzaniu, rozpowszechnianiu plotek.

Scenariusze kilkunastominutowych filmów wyprodukowanych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji powstają na podstawie danych policyjnych o najczęściej notowanych w kraju czynach karalnych z udziałem nieletnich.

Filmy stanowią punkt wyjścia do lekcji przeprowadzanych w gimnazjach. Zajęcia, które prowadzą policjanci lub strażnicy miejscy przybliżają młodzieży problem, wyjaśniając wiele kwestii i pojęć związanych z czynami karalnym. Zwracają przede wszystkim uwagę na konsekwencje jakie ponoszą w związku z naruszeniem prawa młodzi ludzie, bądź na jakie niebezpieczeństwa, mimo młodego wieku, są narażeni.

Z serii „Nie warto ryzykować' powstały już odcinki „Cyberprzemoc", „Kradzież", „Ryzykowny napój" (2010r.) oraz „Kibic" (2011r.).

Filmy posiadają rekomendację Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE


Tu nie film nakręcić,
Jeno bat odkurzyć,
Coby ku naprawie
Młodzieży mógł służyć.

Eterno Vagabundo, 2012-10-24 09:37:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU