PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica wspiera uzdolnionych uczniów

  • GK    9 października 2012 - 12:25
Stolica wspiera uzdolnionych uczniów

W Centrum Nauki Kopernik prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyła wyróżnienia szkołom wspierającym uzdolnionych uczniów oraz wprowadzającym w program ciekawe projekty.
– Wspieranie uczniów zdolnych, nagradzanie ich za wytrwałość i talent jest jednym z priorytetów m.st. Warszawy. Najzdolniejsi uczniowie, laureaci olimpiad uzyskują fundowane przez miasto również stypendia edukacyjne. – podkreśliła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– To, że uroczystość odbywa się w Centrum Nauki Kopernik nie jest przypadkiem. Spotkaliśmy się w miejscu, które pomaga zrozumieć otaczający nas świat, ale też sprawia, że młodzież sama może doświadczyć jak ważne jest zdobywanie wiedzy – dodała.

Programy „Wars i Sawa” oraz „Szkoła z pomysłem”, realizowane w szkołach w ramach „Polityki edukacyjnej m.st. Warszawy na lata 2008 – 2012”, mają na celu poprawę efektywności kształcenia i rozwijanie potencjału twórczego uczniów. Pierwsze certyfikaty przyznano we wrześniu 2010 r. Obecnie do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych uczniów należy już 86 placówek.

Z kolei celem projektu „Szkoła z pomysłem” jest pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców wokół realizowanych projektów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.