PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołówki szkolne: Słodkie mleko wyjęte spod prawa

  • PAP/Przegląd prasy    5 października 2015 - 07:14
Stołówki szkolne: Słodkie mleko wyjęte spod prawa

Słodkie mleko naraża dzieci na otyłość. Fot. Pixabay.com

Śledczy z Ministerstwa Zdrowia, którzy przez ostatnie miesiące przeglądali asortyment szkolnych sklepików i menu stołówek, przeoczyli mleko.
Choć od 1 września nie można słodzić dzieciom kompotu ani posypywać cukrem klusek lanych, a drożdżówki można jeść dopiero po interwencji minister edukacji, dzieci bez problemu mogą pić słodkie mleko smakowe – relacjonuje „Rzeczpospolita”.

Napój dostarcza do szkół Agencja Rynku Rolnego w ramach akcji „Szklanka mleka”,

Czytaj też:  Jak sobie radzą sklepiki szkolne?

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że resort promuje zwiększenie spożycia mleka i produktów mlecznych, które jest w diecie dzieci i młodzieży cennym źródłem wapnia – jednego z najważniejszych składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju i optymalnego stanu zdrowia.

Dietetycy wskazują zaś, że choć mleko, także smakowe, jest bardzo dobrze przyswajalnym źródłem wapnia, które chroni dzieci przed osteoporozą i dba o rozwój ich kości, to również naraża dzieci na otyłość i cukrzycę.

Czytaj też: Co można sprzedawać w szkolnych sklepikach? Będzie poradnik

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • reja, 2015-10-05 18:31:21

    Smakowe mleko wycofała pani z sanepidu w czasie kontroli a 1pazdzirnika dzieci chodziły po szkole z takim samym mleczkiem.Myślałem ze to zart. Niech się ktoś przyzna do błędu totalnego bo już cała Polska z tego wszystkiego beczy ze śmiechu
  • msl, 2015-10-05 16:44:06

    Totalna paranoja. Może w ogóle ustalmy raz na zawsze, że życie to śmiertelna choroba(przenoszona droga płciową) i jest szkodliwe samo w sobie.To by ułatwiło pracę wielu ministerstw.