PARTNER PORTALU
  • BGK

Strzegom nie zlikwiduje żadnej szkoły

  • AW    10 lutego 2012 - 18:28

W gminie Strzegom trwają analizy wydatków oświatowych, ale władzy uspokajają - żadna szkoła ani przedszkole nie zostaną zlikwidowane.
W szkołach i przedszkolach prowadzonych przez gminę Strzegom trwają prace zmierzające do pełnej analizy wydatków oświatowych skierowanych na płace nauczycieli, administracji, obsługi, wydatków na bieżące utrzymanie obiektów, przeliczenie powierzchni użytkowej budynków oświatowych w stosunku do liczby pracowników zatrudnionych do sprzątania szkoły i placu lub boiska przyszkolnego. Przygotowano również prognozę demograficzną dla szkół, która ważna jest w kontekście otrzymywanej subwencji oświatowej.

Jak podaje urząd gminy, z danymi tymi zapoznani zostaną wszyscy dyrektorzy szkół w celu wypracowania metod i form wprowadzenia oszczędności, przy założeniu, że obecnie istniejąca sieć przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów nie ulegnie zmianie.

Prace przeliczeniowe dotyczą nie tylko szkół wiejskich (Olszan, Stanowic, Kostrzy), ale również szkół miejskich, gdzie naszym zdaniem konieczne jest podjęcie działań oszczędnościowych.

W roku ubiegłym pomimo różnych opinii mieszkańców udało się zracjonalizować wydatki w szkołach w Jaroszowie i Goczałkowi. Zaoszczędzone pieniądze trafią na poprawę stanu technicznego szkół lub zakup nowoczesnych pomocy naukowych. W tych wsiach planowane są również inwestycje- budowa sali gimnastycznej w Goczałkowie i " Orlika" w Jaroszowie - podaje urząd.

Czytaj też:Setki szkół do zamknięcia Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.