PARTNER PORTALU
  • BGK

Studenci dostaną elektroniczne bilety

  • lk    1 października 2010 - 17:34

Około 350 tysięcy studentów 19 warszawskich uczelni rozpoczyna rok akademicki z Elektronicznymi Legitymacjami Studenckimi (ELS), które jednocześnie pełnią rolę spersonalizowanego nośnika biletów komunikacji miejskiej.
Studenci 19 warszawskich uczelni otrzymają Elektroniczne Legitymacje Studenckie, które będą nosnikiem biletów komunikacji miejskiej. Umieszczona na nich aplikacja Warszawskiej Karty Miejskiej jest dużym udogodnieniem.

Studenci nie muszą dodatkowo wyrabiać spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej, ponieważ - podobnie jak na niej - na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej umieszczone jest zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela. W przypadku zgubienia legitymacji możliwe jest odzyskanie niewykorzystanej części biletu – przekodowanie go na nową ELS.

ZTM podpisał dotychczas porozumienia z 19 warszawskimi uczelniami, zarówno publicznymi i prywatnymi. Wśród nich są te, na których uczy się najwięcej studentów. Dzięki temu z Warszawskiej Karty Miejskiej na ELS może korzystać ok. 350 tys. „żaków”. Trwają rozmowy z kolejnymi szkołami wyższymi. Warunkiem współpracy jest spełnienie technicznych wymogów ZTM, dotyczących kompatybilności legitymacji ze standardem MIFARE.

W przyszłości możliwe będzie rozszerzanie dostępności Warszawskiej Karty Miejskiej na kolejne nośniki. Dzięki porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Bemowo, bilety ZTM na swoich elektronicznych legitymacjach uczniowskich mogą już kodować uczniowie jednego z bemowskich gimnazjów.

Z biletów elektronicznych będą mogli korzystać studenci m. in.: Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medyczny, SGGW, Politechniki Warszawskiej i SGH.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.