Studenci zmienią wizerunek miasta

Porozumienie o dwustronnej współpracy podpisali przedstawiciele Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz miasta Mysłowice.
Studenci zmienią wizerunek miasta
Dokument jest finalizacją procesu, który rozpoczął się od uchwały podjętej przez Radę Miasta o wyrażeniu woli współpracy z tą uczelnią techniczną.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach jest pierwszą niepubliczną uczelnią techniczną w naszym regionie. Na początku roku doszło do pierwszych rozmów na temat ewentualnej współpracy. W ramach tej współpracy, studenci WST mają poprzez odbywane praktyki, a także prace projektowe włączyć się w miejskie planowanie.

Czytaj też: Aktywiści dają impuls

- Jest to akt, który będzie przybliżał współpracę miasta i uczelni, a sprawy którymi zajmuje się uczelnia rokuje to na przyszłośc że bedzie to wspołpraca bardzo owocna czego sobie wszyscy zyczymy.

- Ja się bardzo cieszę, że podpisuje ten dokument, gdyż tak jak wcześniej rozmawialiśmy z prezydentem, wiemy ile ciekawych tematów jest do zrobienia w pięknym i historycznym mieście Mysłowice - mówił kanclerz WST Arkadiusz Hołda. - Nasi studenci włączą się aktywnie w prace urbanistyczne, architektoniczne, wzornicze, aby to miasto piękniało z każdym dniem.

- Nasza uczelnia widzi szansę współpracy z innymi miastami, mam nadzieję, że ten dokument będzie realizowany z pożytkiem i dla studentów, którzy mogą praktycznie poznać swój zawód, ale i dla miasta, iż przyczyni się do jego rozwoju. - mówił rektor uczelni, prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski.

Z wypowiedzi prezydenta Mysłowic (zobacz notowania prezydenta)  i władz uczelni wynika, że współpraca nie zakończy się tylko na typowych projektach planistycznych, ale także obejmuje m.in. sprawę wystaw artystycznych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE