PARTNER PORTALU
  • BGK

Studenci zmienią wizerunek miasta

  • m-ce24.pl    13 maja 2011 - 18:48
Studenci zmienią wizerunek miasta

Porozumienie o dwustronnej współpracy podpisali przedstawiciele Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz miasta Mysłowice.
Dokument jest finalizacją procesu, który rozpoczął się od uchwały podjętej przez Radę Miasta o wyrażeniu woli współpracy z tą uczelnią techniczną.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach jest pierwszą niepubliczną uczelnią techniczną w naszym regionie. Na początku roku doszło do pierwszych rozmów na temat ewentualnej współpracy. W ramach tej współpracy, studenci WST mają poprzez odbywane praktyki, a także prace projektowe włączyć się w miejskie planowanie.

Czytaj też: Aktywiści dają impuls

- Jest to akt, który będzie przybliżał współpracę miasta i uczelni, a sprawy którymi zajmuje się uczelnia rokuje to na przyszłośc że bedzie to wspołpraca bardzo owocna czego sobie wszyscy zyczymy.

- Ja się bardzo cieszę, że podpisuje ten dokument, gdyż tak jak wcześniej rozmawialiśmy z prezydentem, wiemy ile ciekawych tematów jest do zrobienia w pięknym i historycznym mieście Mysłowice - mówił kanclerz WST Arkadiusz Hołda. - Nasi studenci włączą się aktywnie w prace urbanistyczne, architektoniczne, wzornicze, aby to miasto piękniało z każdym dniem.

- Nasza uczelnia widzi szansę współpracy z innymi miastami, mam nadzieję, że ten dokument będzie realizowany z pożytkiem i dla studentów, którzy mogą praktycznie poznać swój zawód, ale i dla miasta, iż przyczyni się do jego rozwoju. - mówił rektor uczelni, prof. WST dr inż. arch. Andrzej Grzybowski.

Z wypowiedzi prezydenta Mysłowic (zobacz notowania prezydenta)  i władz uczelni wynika, że współpraca nie zakończy się tylko na typowych projektach planistycznych, ale także obejmuje m.in. sprawę wystaw artystycznych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.