PARTNER PORTALU
  • BGK

Studia dla sekretarzy i skarbników

  • GK    13 października 2011 - 09:06
Studia dla sekretarzy i skarbników

Od 15 listopada do 16 grudnia trwać będzie rekrutacja do trzeciej edycji Akademii Liderów Samorządowych. Zajęcia zaczną się w styczniu 2012 r.
Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem samorządowców. Uczestniczyło w niej 240 samorządowców, w tym m.in. 11 starostów i 7 wicestarostów, 7 prezydentów miast i 4 wiceprezydentów, 24 burmistrzów i 15 zastępców burmistrza, 37 wójtów, 93 sekretarzy gmin, powiatów i miast oraz 29 skarbników gmin i miast.

Akademia skierowana jest wyłącznie do sekretarzy i skarbników jednostek samorządu terytorialnego. Projekt realizowany jest w czterech miastach we współpracy z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie oraz Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Zajęcia odbywać się będą w Warszawie, Poznaniu, Toruniu i w Chorzowie.

Trzecia edycja studiów przewidziana została dla 160 uczestników z co najmniej 80 jednostek samorządu terytorialnego.

Preferowane jest wyższe wykształcenie kandydatów. Według założeń Departamentu Administracji Publicznej MSWiA 70 proc. uczestników będzie pochodzić z gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich, a 30 proc. z gmin miejskich, miast na prawach powiatu, powiatów oraz samorządów województw.

Z danej jednostki samorządu terytorialnego zostanie wybranych maksymalnie po dwie osoby.

Procentowy udział kobiet nie będzie mniejszy niż liczba kobiet, jaka zgłosiła swój udział w II edycji Akademii Liderów Samorządowych. Natomiast udział osób powyżej 45 roku życia wyniesie nie mniej niż 20 proc.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: