PARTNER PORTALU
  • BGK

Studia dla sekretarzy i skarbników

  • GK    13 października 2011 - 09:06
Studia dla sekretarzy i skarbników

Od 15 listopada do 16 grudnia trwać będzie rekrutacja do trzeciej edycji Akademii Liderów Samorządowych. Zajęcia zaczną się w styczniu 2012 r.
Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem samorządowców. Uczestniczyło w niej 240 samorządowców, w tym m.in. 11 starostów i 7 wicestarostów, 7 prezydentów miast i 4 wiceprezydentów, 24 burmistrzów i 15 zastępców burmistrza, 37 wójtów, 93 sekretarzy gmin, powiatów i miast oraz 29 skarbników gmin i miast.

Akademia skierowana jest wyłącznie do sekretarzy i skarbników jednostek samorządu terytorialnego. Projekt realizowany jest w czterech miastach we współpracy z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie oraz Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Zajęcia odbywać się będą w Warszawie, Poznaniu, Toruniu i w Chorzowie.

Trzecia edycja studiów przewidziana została dla 160 uczestników z co najmniej 80 jednostek samorządu terytorialnego.

Preferowane jest wyższe wykształcenie kandydatów. Według założeń Departamentu Administracji Publicznej MSWiA 70 proc. uczestników będzie pochodzić z gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich, a 30 proc. z gmin miejskich, miast na prawach powiatu, powiatów oraz samorządów województw.

Z danej jednostki samorządu terytorialnego zostanie wybranych maksymalnie po dwie osoby.

Procentowy udział kobiet nie będzie mniejszy niż liczba kobiet, jaka zgłosiła swój udział w II edycji Akademii Liderów Samorządowych. Natomiast udział osób powyżej 45 roku życia wyniesie nie mniej niż 20 proc.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.