PARTNER PORTALU
  • BGK

Studia w szpitalu

  • PAP    20 stycznia 2011 - 20:33
Studia w szpitalu

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II podpisał porozumienie o współpracy z sześcioma małopolskimi instytucjami naukowo-dydaktycznymi. Jednym z efektów umowy będzie uruchomienie wspólnych studiów podyplomowych.
Wśród sygnatariuszy porozumienia znalazły się krakowskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy i Politechnika Krakowska oraz Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników w Rabce-Zdroju oraz Instytut Zootechniki w Balicach.

- Liczymy, że będzie to współpraca nie tylko na papierze, ale także na co dzień - powiedziała dyrektor szpitala Anna Prokop-Staszecka.

Według niej jednym z pierwszych efektów porozumienia będzie uruchomienie od najbliższego roku akademickiego studiów podyplomowych w zakresie nowoczesnych metod diagnostyki medycznej i terapii.

Planowana jest także współpraca naukowo-dydaktyczna w obszarach, które zostaną określone przez powołaną właśnie radę naukową.

- Pojawiają się nowe technologie, materiały, rozwiązania w informatyce. Oferta ze strony uczelni jest bardzo szeroka, ale nie da się rozwijać tych dyscyplin w służbie medycyny bez ścisłego kontaktu ze szpitalem - mówił rektor AGH prof. Antoni Tajduś. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pieniążek, 2011-01-20 22:12:05

    Trzeba bardzo ZAGmatwać spraWĘ ,żeby studiować 8 albo 9 lat !!! a to wszystko za nasze pieniądze...A nie lepiej leżeć wśród KWIATÓW i ''nic nie robić''?