PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla doktorantów na badania

  • PAP    13 października 2010 - 09:21

4,7 tys. zł miesięcznie dostanie 20 doktorantów z podlaskich uczelni na innowacyjne badania, które mają przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu.
W projekcie „Podlaska strategia innowacji – budowa systemu wdrażania” uczestniczą studenci studiów doktoranckich trzech uczelni w województwie: Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Projekt organizowany jest przez urząd marszałkowski i Uniwersytet w Białymstoku, w ramach unijnego programu kapitał ludzki. Współfinansowany jest z pieniędzy unijnych, budżetu państwa oraz samorządu woj. podlaskiego.

Stypendia przeznaczone są dla doktorantów kształcących się w dziedzinach naukowych uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa, wskazanych w regionalnej strategii innowacji. Granty mogą być wydatkowane przez stypendystę na dowolny cel związany z przygotowaniem pracy doktoranckiej.

Do projektu zgłoszono 24 wnioski. Zakres tematyczny złożonych wniosków dotyczy przeprowadzenia badań w różnych dziedzinach. To m.in. pożarnictwo, budowa i eksploatacja maszyn, okulistyka i kardiologia.

Wnioski czekają na ocenę merytoryczną. Punktowana jest – oprócz tematyki prowadzonych badań – m.in. możliwość praktycznego wykorzystania wyników pracy, a także zawarte w nich innowacyjne rozwiązania o charakterze technicznym, organizacyjnym, społecznym lub instytucjonalnym.

Stypendia będą wypłacane przez cały rok. Projekt stypendiów doktoranckich ma charakter pilotażowy. Planowany jest kolejny, obejmujący większą liczbę osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2010-10-13 13:13:36

    Najlepiej gdyby Podlasie wspierało doktorantów w rozwoju folkloru bo to jest strategiczne dla tego województwa. Hahah