PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla doktorantów w kujawsko-pomorskim

  • PAP    26 września 2011 - 16:46
Stypendia dla doktorantów w kujawsko-pomorskim

Ponad cztery miliony złotych przeznaczył kujawsko-pomorski samorząd wojewódzki na stypendia dla młodych naukowców. Z programu dla młodych doktorantów "Krok w przyszłość", dofinansowanego przez UE, skorzystało w ostatnich latach ponad 500 osób
- Kujawsko-Pomorskie regularnie inwestuje w młode kadry nauki, wspierając potencjał akademicki regionu. Chcemy inwestować zwłaszcza w te badania młodych naukowców, których wyniki znajdą praktyczne zastosowanie i będą wykorzystywane przez naszych przedsiębiorców - powiedział w poniedziałek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego (zabierz głos/oceń marszałka).

Wsparcie w ramach projektu otrzymają doktoranci kontynuujący naukę na studiach doktoranckich w regionie lub poza nim, o ile na stałe nadal będą mieszkać na terenie województwa, a także inne osoby, które rozpoczęły przewód doktorski. Szansę na otrzymanie stypendium mają młodzi naukowcy, którzy nawiążą współpracą z przedsiębiorstwem, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce oraz których prace naukowe dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w Kujawsko-Pomorskiem.

- Kujawsko-Pomorskie regularnie inwestuje w młode kadry nauki, wspierając potencjał akademicki regionu. Chcemy inwestować zwłaszcza w te badania młodych naukowców, których wyniki znajdą praktyczne zastosowanie i będą wykorzystywane przez naszych przedsiębiorców - powiedział w poniedziałek Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Wsparcie w ramach projektu otrzymają doktoranci kontynuujący naukę na studiach doktoranckich w regionie lub poza nim, o ile na stałe nadal będą mieszkać na terenie województwa, a także inne osoby, które rozpoczęły przewód doktorski. Szansę na otrzymanie stypendium mają młodzi naukowcy, którzy nawiążą współpracą z przedsiębiorstwem, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce oraz których prace naukowe dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w Kujawsko-Pomorskiem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.