PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla młodych naukowców

  • KB    20 kwietnia 2010 - 09:25
Stypendia dla młodych naukowców

Ten rok jest na pewno spokojniejszy dla 58 doktorantów z kujawsko-pomorskiego, którzy otrzymali stypendia naukowe przyznane przez samorząd województwa w ramach projektu „Krok w Przyszłość”.
Wsparcie w wysokości 30 tysięcy złotych przyznane każdemu naukowcowi ułatwi im realizację naukowych planów.

To trzecia edycja programu stypendialnego dla młodych naukowców. W grudniu ubiegłego roku podczas konferencji w Sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, marszałek podpisał z doktorantami umowy w ramach projektu.

Wsparcie w ramach projektu otrzymali doktoranci– absolwenci szkół wyższych, kontynuujący naukę na studiach doktoranckich z zakresu nauk ścisłych, technicznych i innych dziedzin naukowych, których prace naukowe dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w regionie.

Projekt ,,Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego w partnerstwie z uczelniami wyższymi regionu: Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. J. i J. Śniadeckich
w Bydgoszczy.

W 2009 roku urząd marszałkowski rozdysponował w ramach ZPORR stypendia dla 353 doktorantów. Każdy ze stypendystów otrzymał 35,5 tysiąca złotych z przeznaczeniem na  badania naukowe i przygotowanie pracy doktorskiej. Było to rekordowe i wyjątkowe w skali kraju wsparcie dla młodych naukowców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.