PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla najzdolniejszych

  • BEZ    23 lutego 2010 - 10:51

182 stypendia o łącznej wartości 655 tys. złotych otrzymali dziś z rąk wicemarszałka Zdzisława Wrzałki wybitnie uzdolnieni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.
Organizatorem drugiej już edycji „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego” było  Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego - Biuro PO KL.  

Stypendia współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostały przeznaczone na wsparcie najzdolniejszych, a jednocześnie niezamożnych młodych mieszkańców regionu świętokrzyskiego, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimazjalnych.

Podstawę do przyznania stypendiów stanowiła lista rankingowa – efekt prac Komisji Stypendialnej, która oceniała wnioski złożone do ŚBRR. Miejsce ucznia na liście uzależnione było od liczby zdobytych punktów m. in. za średnią z ocen na świadectwie szkolnym oraz sukcesy osiągnięte na olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.